Восени у Харкові відбудеться кінофестиваль «Зоряна ніч»: 12 українських стрічок та зустріч з творчими командами фільмів
Восени у Харкові відбудеться кінофестиваль «Зоряна ніч»: 12 українських стрічок та зустріч з творчими командами фільмів
Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Think Tank Ukraine презентує новий культурний проєкт «Зоряна ніч», який відбудеться в Харкові, в Ретропарку (парк ім. Горького). Про це розповіли автори проєкту.
З 3 по 18 вересня 2021 року щовечора о 20:00 в Ретропарку на широкому екрані виходитимуть стрічки українських режисерів різного жанру: від комедій та анімації – до драм та бойовиків. Всього 12 фільмів.
Проєкт «Зоряна ніч» присвячено 30-тій річниці Незалежності України.
Крім перегляду стрічок, організатори обіцяють можливість зустрітися та поспілкуватися із творчими групами, режисер(к)ами та героями стрічок.
Серед картин, що пропонуються до перегляду:
- Погані дороги, реж. Наталка Ворожбіт (Україна, 2020 / 124 хв). П’ять розбитих доріг. П’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних.
- Атлантида, реж. Валентин Васянович (Україна, 2019 / 108 хв.). Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.
- Віктор робот (анімаційний), реж. Анатолій Лавренішин (Україна, 2020 / 80 хв.). Далеке майбутнє. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає. Дівчинка разом з помічником – крихітним роботом Віктором – вирушає на його пошуки. Так починаються захоплюючі пригоди двох друзів.
- Гірська жінка: на війні, реж. Бенедикт Ерлінґссон (Франція, Ісландія, Україна, 2018 / 100 хв.). 50-річна Хатла оголошує війну місцевому алюмінієвому заводу, який загрожує екології. Вона ризикує всім, щоб захистити ісландські передгір'я – але ситуація змінюється, коли в її житті з'являється дівчинка-сирота.
- Плем’я, реж. Мирослав Слабошпицький (Україна, 2014 / 130 хв.). Головний герой фільму, Сергій, потрапляє в спеціалізований інтернат для слабочуючих, де існує кримінальна організація, Плем'я. Він намагається зайняти своє місце в ієрархії школи і бере участь в кількох пограбуваннях. Коли Сергій закохується в Анну, одну з наложниць Наглядача, йому доводиться порушити неписані закони племені.
- Ціна правди, реж. Аґнєшка Голланд (Польща, Велика Британія, Україна, 2018 / 99 хв.). У 1933 році вельський репортер Ґарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на «радянську утопію», яка не має нічого спільного з реальністю. І Ґарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.
Більше інформації на сторінках проєкту «Зоряна ніч» в Фейсбук та Інстаграм.
Нагадаємо, що з 4 до 8 серпня в Києві відбудеться 10-й Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF 2021.
KISFF 2021 зібрав 29 тематичних кінопрограм, що об'єднують 179 короткометражних фільмів з усього світу, у фокусі картин KISFF 2021 — джентрифікація, фемінізм, відкритість, кордони, пошук ідентичності, гумор і почуття.
Фото: афіша