Судді Верховного суду винесли догану за тривалий розгляд справи Гонгадзе і позбавили доплат на три місяці
Судді Верховного суду винесли догану за тривалий розгляд справи Гонгадзе і позбавили доплат на три місяці
Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя притягнула суддю Касаційного кримінального суду Станіслава Голубицького до дисциплінарної відповідальності й винесла йому сувору догану із позбавленням доплат до посадового окладу протягом трьох місяців.
Про це пишуть «Букви» з посиланням на рішення від 26 липня.
Члени дисциплінарної палати виснували, що Голубицький допустив затягування у справі Гонгадзе внаслідок недбалості й неналежного ставлення до своїх службових обов’язків.
Це рішення суддя може оскаржити до Вищої ради правосуддя.
Нагадаємо, що 29 січня 2013 року Олексія Пукача було засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною займати державні посади. Захисники засудженого подали апеляційну скаргу. Її суд розглянув у січні 2016 року і залишив без задоволення. У тому ж році представники Пукача оскаржили це рішення в касаційній інстанції, де справа розглядалась до цього дня.
У 2020 році Комітет Міністрів Ради Європи (КМРЄ) закликав владу України якнайшвидше завершити касаційне провадження у справі.
Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові.
За вбивство Георгія Гонгадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.
Замовників убивства Георгія Гонгадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президента та всі глави МВС і ГПУ.
Фото: Rae Allen/Flickr