Роскомнагляд пригрозив за місяць заблокувати Twitter в позасудовому порядку

Роскомнагляд пригрозив за місяць заблокувати Twitter в позасудовому порядку

16 Березня 2021
1082
16 Березня 2021
14:59

Роскомнагляд пригрозив за місяць заблокувати Twitter в позасудовому порядку

1082
Twitter уникне блокування в РФ, якщо видалить всю «заборонену інформацію».
Роскомнагляд пригрозив за місяць заблокувати Twitter в позасудовому порядку
Роскомнагляд пригрозив за місяць заблокувати Twitter в позасудовому порядку

У Росії можуть заблокувати соцмережу Twitter в позасудовому порядку. Як повідомляє Інтерфакс, про це заявив заступник голови Роскомнагляду Вадим Суботін.

За словами Суботіна, поки що його відомство «не фіксує конкретних кроків Twitter з видалення забороненого контент», тому у соцмережі є один місяць на видалення інформації.

«У колег ще є час вийти на переговори…Twitter уникне блокування в РФ, якщо піде на контакт з питання видалення забороненої інформації», – сказав Суботін.

10 березня Роскомнагляд почав уповільнювати роботу Twitter в Росії.  У Роскомнагляді заявили, що платформа ще із 2017 року не видаляє контент, який містить дитячу порнографію, схиляє дітей до самогубства тощо. Кількість невидалених, за вимогою Роскомнагляду твітів, складає понад три тисячі. Якщо Twitter й надалі ігноруватиме вимоги Роскомнагляду, платформу можуть заблокувати на території Росії. 

Після початку сповільнення роботи платформи у Росії виникли масові проблеми з доступом до державних інтернет-ресурсів — сайтів Кремля, уряду та інших. У відомстві заявили, що це сталося через збій у роботі провайдера — «Ростелеком», й не має стосунку до рішення Роскомнагляду про сповільнення роботи Twitter. Станом на 14:00 10 березня роботу сайтів російських держорганів відновили.

Раніше таки системні збої вже відбувалися, наприклад, у 2018 році, коли Роскомнагляд намагався заблокувати Telegram в Росіїї. Тоді постраждали сотні сайтів. 

Компанія Twitter заявила, що «глибоко занепокоєна» рішенням Роскомнагляду обмежити роботу соцмережі в Росії.

Нагадаємо, із 1 лютого 2021 року в Росії вступили в силу поправки до закону «Про інформацію, інформаційні технології та захист інформації», які зобов'язують соціальні мережі з щоденною аудиторією 500 тисяч користувачів з Росії моніторити і блокувати «протиправну інформацію».  

Фото: Stock Catalog/Flickr 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1082
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду