RT змушував своїх німецьких співробітників шпигувати за Навальним та знаходити слабкі місця в охороні – ЗМІ
RT змушував своїх німецьких співробітників шпигувати за Навальним та знаходити слабкі місця в охороні – ЗМІ
Німецький таблоїд Bild повідомив, що російський пропагандистський канал RT змушував своїх німецьких співробітників шпигувати за опозиціонером Олексієм Навальним під час його перебування у Німеччині. Матеріал Bild під заголовком «Я повинен був стежити за Навальним» опублікований 9 березня.
У статті, короткий зміст якої переказує Русская служба Би-би-си стверджується, що оператор місцевого відділення RT Даніель Ланге розірвав контракт з каналом після того, як його попросили «шпигувати» за Олексієм Навальним під час його лікування в берлінській клініці «Шаріте».
За словами Ланге, його нібито додали в секретний чат з керівниками німецької служби RT, які дали йому завдання проникнути в «Шаріте» під виглядом пацієнта, знайти палату Навального і як близько до нього можна підійти. Ланге стверджує, що справжнім завданням було знайти слабкі місця в охороні клініки, і коли він це зрозумів, то спеціально привернув до себе увагу персоналу клініки, щоб у нього переписали дані, в тому числі про місце роботи.
Після цього, зі слів Ланге, російський канал скасував завдання та нібито запропонував йому простежити за соратниками Навального Леонідом Волковим і Марією Певчих.
8 березня у продаж надійшла книга Ланге, в якій описується закулісся діяльності RT в Німеччині. Різні німецькі політики і журналісти описують цю діяльність як пропаганду на замовлення російської влади. У книзі Ланге фактично стверджує, що керівництво RT DE доручало йому стежити за Навальним на замовлення російських спецслужб.
У RT на публікацію Bild відповіли заявою про намір судитися з виданням.
«RT DE готує позов проти німецької газети Bild після звинувачень в «шпигунстві». У своєму матеріалі німецький таблоїд стверджує, що редакція RT DE «шпигує за Олексієм Навальним», – йдеться в заяві.
У RT також заявили, що раніше німецька редакція телеканалу отримала повідомлення про закриття рахунку в банку Сommerzbank, часткою в якому володіє німецька держава. Як відзначили в RT, це сталося через місяць після заяви про запуск в грудні 2021 року телеканалу в Німеччині.
Олексій Навальний був отруєний у серпні 2020 року, політику стало поганоу літаку, який летів з Томська в Москву. Спочатку політика госпіталізували в Омську, а потім перевезли на лікування до берлінської клініки. 6 жовтня Організація з заборони хімічної зброї оголосила, що Навальний був отруєний різновидом нервово-паралітичного речовини Новачок. Це саме та речовина, якою у 2018 році була отруєна родина Скрипалів у Великій Британії. Кремль відкинув всі звинувачення у причетності до інциденту з Навальним. Євросоюз вніс шістьох російських чиновників у «чорний список» через отруєння Навального.
У січні 2021 року Навальний повернувся до Росії після лікування, він був затриманий правоохоронцями в аеропорту Москви. 2 лютого суд постанови змінити умовне покарання, яке Навальний отримав у справі «Ів Роше» в 2014 році, на 3,5 роки колонії загального режиму. Опозиціонер повинен провести в ув’язненні понад два з половиною років.
19 січня 2021 року Навальний виклав у Youtube розслідування «Палац для Путіна», за цей час його подивилися більше 110 мільйонів разів. В фільмі повідомляється про палац на березі Чорного моря, біля міста Геленджик, який, за даними ФБК, будується для президента РФ. Будівля площею більше 17,7 тисяч квадратних метрів розташована на ділянці у 68 гектарів. Будівництво почалося у 2005 році, її орієнтовна вартість - 1,35 млрд доларів.
Фото: Алексей Навальный/Instagram