У Молдові визнали неконституційним закон про особливий статус російської мови
У Молдові визнали неконституційним закон про особливий статус російської мови
Конституційний суд Молдови на засіданні 21 січня розглянув запити трьох депутатів парламенту, які просили суд визнати неконституційним закон «Про функціонування мов на території Молдови», який визначає російську мовою міжнаціонального спілкування. Про це пише DW.
Як відомо, 16 грудня 2020 року парламент прийняв цей закон у другому читанні. Він передбачає, що громадяни Молдови можуть звертатися в органи державної влади, держустанови, підприємства і організації державною або російською мовою. Крім того, держслужбовців можуть зобов'язати за запитом громадян надавати переклад документів російською, приймати заяви цією мовою та відповідати на них такоє російською.
Депутати парламенту, які оскаржували закон у Конституційному суді, заявили, що документ було прийнято із порушеннями, а загалом він підриває основи Конституції.
«Якщо ми будемо використовувати російську для міжнаціональних відносин, то ніколи не інтегруємо нацменшини в молдавський політичний дизайн. На це завжди буде впливати геополітичний порядок. Це точка неповернення. Або ми йдемо до незалежності, або залишаємося придатком», - вважає депутат Октавіан Цику.
Врешті Конституційний суд ухвалив рішення, що закон про особливий статус російської мови є неконституційним. Рішення КС є обов'язковим і оскарженню не підлягає. Дія закону припиняється з моменту ухвалення рішення Конституційного суду.