Журналіст AP Мстислав Чернов відкрив виставку «Будинок, що спить», присвячену Сковороді
Журналіст AP Мстислав Чернов відкрив виставку «Будинок, що спить», присвячену Сковороді
Відомий міжнародний фото- та відеожурналіст, кореспондент Associated Press, генеральний директор Української асоціації професійних фотографів (UAPP) Мстислав Чернов повернувся до роботи над проєктом «Зазираючи у вікна» та у співпраці з ГО «Мапа Реновації» 3 грудня відкрив фотовиставку «Будинок, що спить». Про це повідомляє пресслужба проєкту.
Інсталяція являє собою архівні фотографії, інтегровані у вікна закинутої будівлі на бульварі Тараса Шевченка, 19.
«Будинок, що спить» — вже третя виставка в рамках проєкту «Зазираючи у вікна».
Перший однойменний проєкт було реалізовано UAPP у співпраці з «Київським благодійним товариством» у 2013 році. Дореволюційні портрети українських фотографів прикрасили вікна будинку на вул. Ярославів вал, 15. Декілька років поспіль кияни могли відвідувати виставку під відкритим небом.
Друга частина проєкту була розміщена у вікнах будинку за адресою пров. Шевченка, 5 у 2014 році. Її присвятили 200-річчю Тараса Шевченка. Для виставки було відібрано найкращі портрети Кобзаря, написані сучасними художниками Майдану.
«Будинок, що спить» є продовженням цієї серії проєктів. Задля реалізації виставки фасад будівлі «Кам’яниця з драконами» було перетворено на галерею унікальних архівних портретів українців у традиційному одязі, які належать авторству видатного українського фотографа Івана Карпова.
Заплющені за допомогою комп'ютерної графіки очі на фотографіях — символ філософії Григорія Сковороди та інтерпретація сучасного світу, де люди все більше віддаляються від реальності й поринають у світ, створений медіа та рекламою. Головним елементом експозиції є великий портрет Григорія Сковороди.
«"Зазираючи у вікна" — проєкт, який надав можливість не тільки поглянути в обличчя давно минулої епохи, а й нагадати про фотографів початку попереднього століття, імена яких відомі тільки знавцям архівної фотографії. "Будинок, що спить" — частина цього проєкту і продовження роботи з темою сновидінь. Це було основою моєї попередньої виставки "Продукування снів, або що пропонує сучасна медіа-машина" і роману "Часи сновидінь"», — розповідає автор проєкту Мстислав Чернов.
Мета виставки — привернути увагу суспільства та влади до проблеми занепаду цінних будівель, популяризувати творчість українських фотографів та історію української фотографії. Використання порожніх вікон закинутої будівлі як рам для фотографій — синтез фотомистецтва та архітектури: вони збагатили одна одну новими сенсами і ніби промовляють до спостерігача, що свідоме зусилля зі збереження історії необхідне в усіх сферах культурного надбання нашого народу.
Українська асоціація професійних фотографів (UAPP) – це неприбуткова громадська організація, яка займається освітніми, соціальними та культурними проєктами і виступає представником української професійної фотографії в міжнародному фотографічному співтоваристві. UAPP є офіційним членом Федерації європейських фотографів (FEP) – міжнародної організації, яка представляє більше 50 тис. професійних фотографів в Європі та інших країнах світу.
Гендиректор UAPP Мстислав Чернов живе в Німеччині, є переможцем найпрестижніших світових конкурсів у сфері фото- і відеожурналістики. Працював у гарячих точках і під час революцій в Іраку, Сирії, Лівії, Секторі Газа, на сході України, у Гонконзі, Вірменії та Білорусі. Знімав терористичні атаки та протести в Парижі, Лондоні, Туреччині, Каталонії, Європейську міграційну кризу в Греції, Македонії, Сербії, Угорщині, пандемію COVID-19 в Україні та глобальну екологічну кризу за Північним Полярним колом.
Раніше повідомлялось, що у Полтаві відкрилася фотовиставка військової журналістки Анни Чапали.