17:43
П'ятниця, 27 Листопада 2020

Нацрада нагадала мовникам про День пам’яті жертв голодоморів і пояснила, коли оголошувати хвилину мовчання

1 360
Якщо немає окремого указу президента з вимогами до мовників, вони мають оголошувати хвилину мовчання о 12:00.
Нацрада нагадала мовникам про День пам’яті жертв голодоморів і пояснила, коли оголошувати хвилину мовчання
Нацрада нагадала мовникам про День пам’яті жертв голодоморів і пояснила, коли оголошувати хвилину мовчання

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення нагадала телерадіокомпаніям, що 28 листопада в Україні вшановується День пам’яті жертв голодоморів відповідно до указу президента України від 26.11.1998 № 1310/1998.

У день пам’яті телеканали та радіостанції мають внести до сітки мовлення такі зміни:

  • поширювати мінімум раз на дві години в ефірному часі інформацію про день пам’яті;
  • припинити трансляцію комедійних та еротичних фільмів, гумористичних передач;
  • під час телетрансляції розмістити на екрані відповідне стилізоване зображення або палаючу свічку, які є доречними до відповідної події;
  • оголосити о 12.00 хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома.

Додатково Нацрада на своєму сайті роз’яснила, о котрій годині необхідно оголошувати хвилину мовчання. У деяких мовників виникають щодо цього запитання, адже зазвичай меморіальні заходи цього дня проводяться увечері.

Нацрада пояснила: якщо цього року указом президента буде затверджено план заходів з відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів і в ньому будуть передбачені вимоги до телерадіоорганізацій щодо оголошення хвилини мовчання, тоді мовники повинні будуть керуватися цим указом. Допоки окремих вимог спеціальним указом президента не встановлено, телерадіоорганізації мають керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, відповідно до яких хвилина мовчання оголошується о 12:00.

«Тобто вимоги щодо оголошення хвилини мовчання у разі їх визначення у спеціальному указі Президента мають стосуватися саме телерадіоорганізацій, а не інших суспільних заходів, які можуть відбуватися і бути висвітлені медіа», – наголосила Нацрада на своєму сайті.

Станом на 17:30 27 листопада на офіційному інтернет-представництві президента України немає указів щодо окремих заходів з відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів у 2020 році.

Ілюстрація: сайт Нацради

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1360
Переглядів
Коментарі
Перець
08:28 / 29 Листопада 2020
Якщо існують "Правила ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті", то навіщо їх зміст потрібно ще додатково пояснювати тим, хто повинен їх виконувати? Керівництво мовних організацій вже настільки тупе, що не може прочитати готовий текст? Як же вони здійснюють свою діяльність, не знаючи законодавчої бази?
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду