Нацрада нагадала мовникам про День пам’яті жертв голодоморів і пояснила, коли оголошувати хвилину мовчання
Нацрада нагадала мовникам про День пам’яті жертв голодоморів і пояснила, коли оголошувати хвилину мовчання
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення нагадала телерадіокомпаніям, що 28 листопада в Україні вшановується День пам’яті жертв голодоморів відповідно до указу президента України від 26.11.1998 № 1310/1998.
У день пам’яті телеканали та радіостанції мають внести до сітки мовлення такі зміни:
- поширювати мінімум раз на дві години в ефірному часі інформацію про день пам’яті;
- припинити трансляцію комедійних та еротичних фільмів, гумористичних передач;
- під час телетрансляції розмістити на екрані відповідне стилізоване зображення або палаючу свічку, які є доречними до відповідної події;
- оголосити о 12.00 хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома.
Додатково Нацрада на своєму сайті роз’яснила, о котрій годині необхідно оголошувати хвилину мовчання. У деяких мовників виникають щодо цього запитання, адже зазвичай меморіальні заходи цього дня проводяться увечері.
Нацрада пояснила: якщо цього року указом президента буде затверджено план заходів з відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів і в ньому будуть передбачені вимоги до телерадіоорганізацій щодо оголошення хвилини мовчання, тоді мовники повинні будуть керуватися цим указом. Допоки окремих вимог спеціальним указом президента не встановлено, телерадіоорганізації мають керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, відповідно до яких хвилина мовчання оголошується о 12:00.
«Тобто вимоги щодо оголошення хвилини мовчання у разі їх визначення у спеціальному указі Президента мають стосуватися саме телерадіоорганізацій, а не інших суспільних заходів, які можуть відбуватися і бути висвітлені медіа», – наголосила Нацрада на своєму сайті.
Станом на 17:30 27 листопада на офіційному інтернет-представництві президента України немає указів щодо окремих заходів з відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів у 2020 році.
Ілюстрація: сайт Нацради