Фестиваль анімації та медіамистецтва Linoleum оголосив конкурсну програму 2020 року

Фестиваль анімації та медіамистецтва Linoleum оголосив конкурсну програму 2020 року

16 Липня 2020
1700
16 Липня 2020
18:25

Фестиваль анімації та медіамистецтва Linoleum оголосив конкурсну програму 2020 року

1700
Конкурсна програма фестивалю презентує глядачам 84 анімаційні фільми у різних категоріях.
Фестиваль анімації та медіамистецтва Linoleum оголосив конкурсну програму 2020 року
Фестиваль анімації та медіамистецтва Linoleum оголосив конкурсну програму 2020 року

Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва Linoleum оголосив конкурсну програму 2020 року. Про це йдеться на офіційному сайті заходу. Цьогоріч фестиваль вперше відбудеться онлайн 2–6 вересня.

Конкурсна програма фестивалю презентує глядачам 84 анімаційні фільми у різних категоріях.

Переможці будуть визначені в межах Міжнародного конкурсу (44 фільми), Українського конкурсу (13 фільмів) та Конкурсу комерційної анімації (27 фільмів). Усі фільми об’єднує цьогорічна тема фестивалю Linoleum – «Стати людиною».

У міжнародному конкурсі куратори фестивалю виділили п'ять окремих блоків. Кожен із них названий на честь одного з фільмів-учасників, який найглибше розкриває означене питання. 

Перший блок «Рухи» показує, як сприймає себе людина в часі, просторі та реальності загалом. У однойменній анімації з Південної Кореї глядач споглядає, що саме може відбутися в світі за 10 хвилин. Наприклад, африканський баобаб виростає на 0,008 мм, а Земля за цей самий час долає відстань у 18 тисяч км навколо Сонця. 

Другий конкурсний блок «Сліди» досліджує, як людина щохвилини своїми вчинками впливає на історію та людей навколо. Французький фільм, на честь якого названа ця програма, розповідає про ритуали давніх людей, які досі мають відлуння в нашій сучасності. 

«Короткі історії про самотність» – це третій блок, суголосний карантинним переживанням людства. Однак у цій програмі ізольованість проявляється більш глобально та позачасово, без прив’язки до зовнішніх обставин. Як у анімаційному фільмі з Домініканської Республіки, де самотність показана звуками, фактурами, змінами кольорів і абстрактними образами.

У четвертому конкурсному блоці «Узи» аніматори ставлять перед собою питання зв’язків між людьми. Чим ми є насправді одне одному? У однойменному фільмі з Німеччини в центрі уваги опиняються взаємини між молодою дівчиною та її люблячими батьками, де самостійність однієї людини здатна нашкодити близьким. Це перша анімація в світі, зроблена за допомогою 3D-ручки: усі розкадрування з фільму мали своє фізичне втілення за кадром. А ще в блоці «Узи» можна буде побачити чеський анімаційний фільм «Донька» – номінанта на премію «Оскар» в 2020 році.

Останній блок міжнародного конкурсу називається «Ковчег», так само, як і анімаційний фільм із Хорватії. Це мандрівка світами людської підсвідомості, упродовж якої можна зустріти як чужих, так і власних демонів. Також у цьому блоці відбудеться прем’єра українського фільму «Сурогат» аніматора Стаса Сантімова.

Інші українські фільми будуть показані в українській конкурсній програмі. До неї увійшли анімації на найрізноманітніші теми: від вільної адаптації «Перевтілення» Кафки до історії України за 5 хвилин. 

Третя конкурсна програма орієнтована на комерційну анімацію. Це кращі рекламні ролики, трейлери та кліпи, що торкаються тем людського буття. Два учасники програми з 28 – з України. Це буктрейлер до роману Гаськи Шиян «За спиною», де показане усвідомлення молодою жінкою своєї ідентичності й сексуальності. А також музичний кліп «Проблеми сублімації» гурту DZ’OB.

Окремо на фестивалі Linoleum відбудуться тематичні позаконкурсні покази. У межах програм куратори зберуть анімаційні фільми різних років на наступні теми: 

Ecoleptic – роботи про те, як людина взаємодіє з природою та впливає на довкілля, тварин та екологію.  

Людина_Природа – експериментальна анімація та відеоарт про місце людини в природі та неіндустріальному світі.

Людина_Капітал – експериментальна анімація та відеоарт, що досліджує взаємодію особистості та економічних систем

Стати людиною – головна тема цьогорічного фестивалю. Анімаційні фільми про віднайдення своєї справжності, погляд всередину себе та особисту сміливість.

Ретроспектива Олега Педана – мультиплікації відомого українського режисера-аніматора та лялькового майстра. Його роботи «Залізний вовк», «Нікого немає вдома», «Ключ», «Будиночок для равлика» та інші створювали власні світи й однаково захоплювали дітей і дорослих.

Українська ретроспектива – вітчизняна анімація про різні сторони людського досвіду, орієнтована на дорослу аудиторію. До програми увійдуть фільми за різні роки: від ранніх мультиплікацій студії «Київнаукфільм» до студентської роботи Микити Лиськова, одного з головних представників авторської анімації в Україні. 

Сучасна японська анімація – незалежні роботи молодих авторів з Японії, що створені впродовж останніх п’яти років.

Анімація для дітей – підбірка кращих фільмів, що розраховані на дитячу аудиторію. 

Ladies First – традиційна позаконкурсна програма Linoleum, що збирає фільми, зроблені жінками для жінок. У багатьох із анімацій режисерки досліджують тілесність, сексуальність і важливість прийняття себе.

Майданчиком для перегляду фестивалю стане медіасервіс Megogo. Фестиваль Linoleum проводиться за підтримки Українського культурного фонду. Організатор фестивалю – анімаційна студія Animagrad.

Перелік переможців фестиваля Linoleum-2019 дивіться тут.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1700
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду