Правоохоронці прийшли з обшуком до юриста з групи захисту підозрюваного в справі Шеремета (ДОПОВНЕНО)

Правоохоронці прийшли з обшуком до юриста з групи захисту підозрюваного в справі Шеремета (ДОПОВНЕНО)

4 Березня 2020
2513
4 Березня 2020
12:20

Правоохоронці прийшли з обшуком до юриста з групи захисту підозрюваного в справі Шеремета (ДОПОВНЕНО)

2513
Правоохоронці 4 березня прийшли з обшуком до юриста Леоніда Маслова, який входить у групу захисту підозрюваного в кримінальному провадженні про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка.
Правоохоронці прийшли з обшуком до юриста з групи захисту підозрюваного в справі Шеремета (ДОПОВНЕНО)
Правоохоронці прийшли з обшуком до юриста з групи захисту підозрюваного в справі Шеремета (ДОПОВНЕНО)

Про це повідомив адвокат Масі Найєм на своїй сторінці в Facebook.

Дозвіл на обшук за адресою юриста в Харкові надав Печерський районний суд Києва. Слідчий просив дозвіл на обшук через те, що Леонід Маслов нібито заходив в аккаунт Андрія Антоненка в соціальній мережі «ВКонтакте» і «міг знищити чи пошкодити інформацію, яка може представляти інтерес по кримінальному провадженні (щодо вбивства журналіста, – ДМ)». У документі також зазначається, що юрист нібито «може мати доступ до соціальних сторінок Антоненка А.С. та до інших речових доказів, знищувати їх або переховувати від слідства».

«Проблема в тому, що це дійсно неправда. І це легко перевірити. Нагадаю, Леонід постійно висвітлював інформацію по справі Ріффмастера (Андрія Антоненко) і критикував А. Авакова», – повідомив пан Найєм.

На Facebook-сторінці Free Riff оприлюднили відповідну ухвалу суду, однак з неї не зрозуміло, яку інформацію міг видалити пан Маслов.

«[Cуд дозволив] проведення обшуку з метою відшукання та вилучення обладнання (серверів, жорстких дисків, ноутбуків тощо), на яких може міститися інформація про обставини вчинення кримінального правопорушення, мобільних телефонів та ретрансляторів мобільного зв’язку, блокнотів, чернових записів, у яких може міститись інформація щодо даних інших осіб, можливо, причетних до вчинення кримінального правопорушення, топографічних карт та графічних зображень місцевостей (міських, сільських), незареєстрованої зброї, вибухівки, комплектуючих до вибухових пристроїв, які стоять на озброєнні та кустарного виробництва, електронні засоби передачі сигналу на відстані, магнітних пристроїв та пристроїв з притягувальними складовими», – йдеться в ухвалі.

Директор департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко сказав «Українській правді», що не уповноважений коментувати слідчі дії.

ДОПОВНЕНО: Начальниця управління комунікації Нацполіції Оксана Блищик підтвердила факт обшуків «Радіо Свобода». «Щодо обшуків у Маслова: він опублікував пост, у якому вказав, що заходив на сторінку Андрія Антоненка у ВК. Аби перевірити інформацію щодо можливого знищення даних, які можуть мати значення для слідства, слідчі за погодженням із процесуальними керівниками (прокурорами) звернулися до суду про проведення обшуку. Отримавши відповідне рішення, сьогодні проводяться слідчі дії», – сказала вона.

Леонід Маслов не офіційний адвокат Андрія Антоненка, однак він входить до групи захисту, яка допомагає адвокатам та публічно критикує версію слідства.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. 

За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета.

16 грудня 2019 року проєкт «Слідство.Інфо», який отримав від джерел текст експертизи, повідомив, що її результати є суперечливими та неоднозначними. Зокрема, четверо експертів, серед яких іноземець, підписали висновки, які «суперечать один одному». У поліції, своєю чергою, відкинули звинувачення щодо суперечливості результатів експертиз.

Офіс генерального прокурора продовжив строк досудового розслідування у справі вбивства журналіста Павла Шеремета до квітня 2020 року.

26 лютого представники групи слідчих, які здійснюють досудове розслідування у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, повідомили, що поліція розсекретить матеріали понад 500 негласних слідчих дій

Фото: Леонід Маслов / Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2513
Читайте також
18.12.2019 18:23
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
786
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
El
1784 дн. тому
Подлое давление на защиту, ЗЕленая мразь больше ничего не умеет.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду