18:20
Понеділок, 17 Лютого 2020

Медійники підписали заяву про неприйняття «12 кроків мирного врегулювання для України»

2 396
Українські політики, юристи, медійники та громадські активісти оприлюднили публічну заяву, де закликають світове співтовариство посилювати санкції щодо Росії, а не прагнути відновити з нею співпрацю.
Медійники підписали заяву про неприйняття «12 кроків мирного врегулювання для України»
Медійники підписали заяву про неприйняття «12 кроків мирного врегулювання для України»

Заяву опубліковано на фейсбук-сторінці організації «Рух опору капітуляції», а також у блозі Володимира Огризка на «Українській правді» (українською та англійською мовами). 

Учасники Мюнхенської конференції з безпеки, що пройшла в Німеччині з 14 по 16 лютого 2020 року, узгодили 12 кроків, які нібито можуть забезпечити безпеку на теритрії України, а також у всьому євроатлантичному регіоні. 

Українські політики, юристи, медійники громадські активісти виступили з критикою цієї концепції. Вони вважають, що цей документ відтворює кремлівський підхід до оцінки подій в Україні і навколо неї, не визнає збройної агресії проти України та окупації частини її території. 

«Автори “12 кроків” також неприховано запропонували втілити в життя давні забаганки Москви, спрямовані на “перегляд національної ідентичності” України з втручанням в цей процес сусідніх держав; впровадження особливого режиму економічних відносин між Донбасом та Росією; послаблення міжнародних санкцій щодо Росії, незважаючи на продовження збройної агресії та окупації українських територій», – йдеться в заяві.

Підписанти закликають світове співтовариство посилювати санкції щодо Росії, а не прагнути відновити з нею співпрацю. 

«Росія повинна визнати політичну і матеріальну відповідальність за агресію, окупацію української території та наслідки, спричинені цими злочинами. До того моменту, поки Росія утримує під своїм загальним контролем частину території України, вона зобов’язана підтримувати життєдіяльність на окупованих нею територіях і забезпечувати там повагу до основоположних прав та свобод людини», – йдеться в заяві.

Серед медійників, які підписали заяву: журналіст і письменник Андрій Кокотюха, шеф-редакторка «Детектора медіа», голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова, головний редактор журналу «Український тиждень» Дмитро Крапивенко, головний редактор інтернет-видання «Новинарня» Дмитро Лиховій, телеведуча Мирослава Барчук, головна редакторка англомовного сайту Euromaidan Press Аля Шандра, член наглядової ради НСТУ Олексій Панич, член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микола Княжицький, директор із аналітики ГО «Інтерньюз-Україна» Володимир Єрмоленко, представники Українського кризового медіацентру Любов Цибульська й Тетяна Огаркова та інші.

Загалом заява зібрала понад 80 підписів.

Нагадаємо, документ із назвою «12 кроків для більшої безпеки України та євроатлантичного регіону» склали три європейські неурядові організації у співпраці з Російською радою міжнародних справ. У його розробці брали участь троє українських експертів: Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Олексій Семеній. 

У документі пропонуються такі 12 кроків:

 1. Відновлення роботи Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню на Донбасі за участі українських та російських військових.
 2. Створення «нормандського формату» на рівні військових.
 3. Відкриття доступу для СММ до всієї території Східної України (про Крим не згадується) та нових пунктів пропуску через лінію дотику.
 4. Вирішення питання безвісти зниклих.
 5. Запуск програми розмінування.
 6. Запуск програми відновлення Донбасу із залученням міжнародних донорів, при цьому Росія може стати однією зі сторін, що з доброї волі інвестують у відбудову регіону.  
 7. Відновлення торгівлі між Україною та Росією на принципах ЗВТ.
 8. Поступове зняття санкцій з Росії (у документі має назву «зміна санкційного режиму») із розробкою відповідного плану (зараз, як відомо, передбачається що санкції мають бути зняті лише в разі повного виконання «Мінська»); із контексту випливає, що йдеться про послаблення тиску на РФ щодо деокупації Донбасу.
 9. Пошук та деактивація небезпечних джерел радіації у зоні конфлікту на Донбасі.
 10. Діалог у державах НАТО щодо взаємної безпеки, «для подолання речей, які розділяють» (у документі прямо не уточнюється, про що йдеться і чи має Росія бути частиною такого діалогу).
 11. Визначення пріоритетних сфер зближення між ЄС та Росією із розвитком людських та економічних зв’язків.
 12. Запуск всеукраїнського загальнонаціонального діалогу щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляд сусідів України, включаючи Росію. Зазначається, що предметами цього діалогу мають стати питання історії, національної пам’яті, мови, ідентичності та меншин.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2396
Переглядів
Коментарі
АМОН
01:14 / 20 Лютого 2020
НАЙБІЛЬШ ЯРИЙ ПРОТИВНИК ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ ЦЕ НІХТО ІНШИЙ ЯК "ГОЛУБКА МИРУ - МЕРТВЕЧУК" (ТАК ТАЛАНОВИТО ЗАКЛИКАТИ ДО МИРУ, ТА КАПІТУЛЯЦІЇ ПЕРЕД ВЛАСНИМИ УКРАЇНО-РОСІЙСЬКИМИ БІЗНЕС-ІНТЕРЕСАМИ НА РАХУНКУ ЯКИХ ВЖЕ ТИСЯЧІ ЛЮДСЬКИХ ЖИТТІВ МОЖЕ ТІЛЬКИ ВІН). ЩОДО ПОПЕРЕДНІХ КОМЕНТАРІВ У ЯКИХ ЙШЛОСЯ ПРО ОКОПИ (ТОБТО ЖИТТЯ ЯКІ КОЖНОГО ДНЯ ВІДБИРАЄ ВІЙНА) ТО З ЦИМ СПЕРЕЧАТИСЯ НЕ БУДУ (НЕВІРНА ОЦІНКА ЗДІБНОСТЕЙ ВОРОГА ДІЙСНО ВЕДЕ ДО ЗАГИБЕЛІ - НЕМАЄ НІЧОГО БІЛЬШ ЦІННОГО НІЖ ЖИТТЯ). АЛЕ "12 КРОКІВ МИРНОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ ДЛЯ УКРАЇНИ" - ЦЕ ТАКОЖ ДУЖЕ, ДУЖЕ НУ ДУЖЕ НЕОДНОЗНАЧНА РІЧ, ЯКА НЕ ДАЄ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ ЯКІ Б СВІДЧИЛИ, ЩО ДІТИ УКРАЇНИ (ЯК У ПРЯМОМУ ТАК І У ПЕРЕНОСНОМУ ЗНАЧЕННЯХ) БІЛЬШЕ НЕ БУДУТЬ ГИНУТИ ВІД КУЛЬ ТА СНАРЯДІВ ОКУПАЦІНИХ СИЛ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ . ПОГОДИТИСЯ НА 12 КРОКІВ - ЦЕ ТЕ САМЕ, ЩО ПЕРЕЙТИ ІЗ ВОЛЬЄРУ З ГІЄНАМИ ДО ВОЛЬЄРУ З ШАКАЛАМИ З НАДІЄЮ НА КРАЩЕ. А ЩО СТОСУЄТЬСЯ ОСТАННЬОГУ ПУНКТУ У ЯКОМУ ЙДЕТЬСЯ ПРО ФОРМУВАННЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ З УРАХУВАННЯМ ІНТЕРЕСІВ РОСІЇ, ТО ТУТ ВЗАГАЛІ ЗДАЄТЬСЯ ДЕХТО ЗАБУВ, ЯК СВОГО ЧАСУ ТРЕТІЙ РЕЙХ (БУТЬ ВІН ПРОКЛЯТИЙ) ТЕЖ НАМАГАВСЯ СФОРМУВАТИ НОВУ ІДЕНТИЧНІСТЬ НІМЕЦЬКОГО НАРОДУ, А У ПІДСУМКУ СВІЙ ЖЕ НАРОД РАЗОМ З ЧАСТИНОЮ СВІТОВОГО ЛЮДСТВА БЕЗГЛУЗДО УТОПИВ У КРОВІ!!!
Ольга
18:19 / 18 Лютого 2020
Поддерживаю предыдущего комментатора. Самые ярые противники прекращения войны находятся почему-то в Киеве. А ШО так? В окопы – воюйте до последнего противника прекращения войны. И каждая смерть украинца с даты подписания сей "писульки" – на вашей совести
Грэг
19:36 / 17 Лютого 2020
,,Медійники підписали заяву про неприйняття «12 кроків мирного врегулювання для України»." -- Значит, в окопы всех этих ,,мудийникив"!
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду