ТСН використала в сюжеті архівне відео з кадрами бою українських військових і бойовиків – штаб ООС
ТСН використала в сюжеті архівне відео з кадрами бою українських військових і бойовиків – штаб ООС
Про це пресцентр штабу ООС повідомив 15 жовтня на своїй сторінці в Facebook.
«У випуску ТСН тиждень від 13 жовтня 2019 року було показано сюжет "Між війною і миром", де використані кадри нібито бою українських морпіхів з ДРГ противника. У глядача може скластися враження, що бойові дії проходять зараз. Командування ООС офіційно заявляє, використане відео є архівним (це видно зокрема з зелені на деревах). Про це пізніше зазначив і журналіст, який виклав відео у соцмережі, наголосивши, що відео отримане ним у вересні 2019 року», – йдеться в повідомленні.
Журналіст Андрій Цаплієнко в своєму Telegram-каналі дійсно виклав використане в сюжеті відео з підписом: «Бій біля Петрівського (вересень 2019). Морпіхи відстрілюються від диверсійної групи російських окупантів». Проте він не уточнив, що ці кадри були використані в сюжеті ТСН. Також у самому сюжеті не було підписано, що відео архівне.
Крім того, у штабі ООС закликали глядачів критично та уважно ставитися до викладеної та показаної в телесюжетах інформації. Також вони звернулися з проханням уникати можливих маніпуляцій суспільною думкою для «збереження інформаційної гігієни».
Нагадаємо, журналісти Kyiv Post поскаржилися на погрози з боку бойовиків ОРЛО. Троє працівників редакції, які отримали повідомлення від бойовиків, раніше надсилали свої документи на електронну скриньку пресцентру ООС. Зокрема, журналістка Kyiv Post Анна Миронюк 23 вересня повідомила, що отримала SMS-повідомлення від бойовиків з окупованих районів Луганської області про те, що їй може загрожувати від 10 років до довічного терміну ув'язнення через нібито «геноцид та заборонені засоби/методи ведення війни».
Згодом пресцентр Об’єднаних сил провів перевірку щодо ймовірного витоку персональних даних закордонних та українських журналістів, які подали заявки на акредитацію для роботи в районі проведення операції ОС, у ході якої не вияв інцидентів, пов’язаних з втручанням в роботу мереж електронного документообігу.
Фото: скріншот