У Росії за 10 років довіра до телебачення впала на 25% – дослідження
У Росії за 10 років довіра до телебачення впала на 25% – дослідження
У Росії телебачення залишається основним джерелом інформації для більшості громадян, однак його аудиторія поступово знижується – 72% проти 94% (10 років тому). Водночас падає й рівень довіри до телебачення з 80% (10 років тому) до 55%.
Про це йдеться в дослідженні «Російський медіа-ландшафт 2019», яке провів російський аналітичний центр «Левада-центр».
«Якщо десять років тому інформацію по телевізору отримували 94% росіян, то сьогодні таких 72%. Найрідше отримують новини з телевізору наймолодші: 42% (серед росіян до 25 років) проти 93% серед найстарших (65 років і старше). У молоді роль головного джерела інформації сьогодні грає не телебачення, а соціальні мережі», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що радіо і газети за десять років скоротили свої аудиторії в понад два рази, часто використовують їх для отримання новин лише 15% і 12% відповідно.
Найбільш популярними виданнями протягом останніх років є «Аргументи і факти» (10% росіян), «Комсомольская правда» (8%), «Російська газета» (5%), «Известия» і «Московський комсомолець» (по 4% ), «Коммерсант» і «Ведомости» мають аудиторію близько 1-2% росіян, а РБК має велику аудиторію – за рахунок свого сайту (близько 4%).
«Довіра до телебачення, як джерела новин, у останні кілька років коливається навколо 55% населення. 10 років тому майже 80%. Довіру до телебачення зберігають насамперед люди старше 35 років. Крім того, у минулому році помітно знизилася довіра росіян до того, як телебачення висвітлює окремі теми, перш за все економічні», – зазначається в дослідженні.
Натоміть довіра росіян до інтернет-ресурсів та соціальних мереж зростає – сьогодні коливається навколо 20% населення.
За даними дослідження, серед основних телеканалів, які є для росіян джерелами новин, сьогодні лідирують «Росія 1» (його дивляться 48% росіян) і «Перший канал» (47%), також НТВ (36%), «Росія 24» (31%) і РЕН-ТВ (17%). Невелику аудиторію мають телеканали «Культура» (5%), РБК-ТВ (4%), «Спас» (2%), «Euronews» (2%) і «Дождь» (1%).
«Найбільш помітні зміни відбулися в рівні популярності "Першого каналу": за минулий рік кількість респондентів, які назвали його в переліку тих, що регулярно переглядають, знизилася з 72% до 47%. Знизилася популярність і інших найбільш популярних телеканалів. Інтерес до "Росії-1" знизився з 57% до 48%, НТВ – з 44% до 36%, "Росія 24" – з 38% до 31%», – повідомляється в дослідженні.
Опитування фіксують зростання популярності інтернет-джерел новин: використання «Яндекс.Новини» зросло з 29% в 2018 році до 39% в березні 2019 року.
Крім того, серед журналістів, найбільшу довіру в росіян викликають ведучі популярних телевізійних ток-шоу і новинних передач: Володимир Соловйов (23%), Андрій Малахов (11%), Володимир Познер, Андрій Норкин, Ольга Скабеева (по 6%) і Дмитро Кисельов (5%).