11:40
Середа, 15 Травня 2019

У США радіостанцію, яка транслювала російський Sputnik, зобов'язали зареєструватися як іноземного агента

967
Федеральний суд США зобов’язав радіостанція WZHF, яка базується у Вашингтоні, зареєструватися як іноземного агента через цілодобову трансляцію російського державного радіо Sputnik.
У США радіостанцію, яка транслювала російський Sputnik, зобов'язали зареєструватися як іноземного агента
У США радіостанцію, яка транслювала російський Sputnik, зобов'язали зареєструватися як іноземного агента

Про це повідомив американський телеканал NBC News.

«Міністерство юстиції привітало рішення федерального судді, що радіостанція, яка базується в Вашингтоні, округ Колумбія, повинна зареєструватися як агент російського уряду, підкресливши, що американці "мають право знати, коли за мовленням у США розміщено іноземний прапор"», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за винятком п'яти секунд щогодини, під час яких радіостанція називає своє ім'я, решта часу WZHF-AM цілодобово транслює радіо Sputnik, починаючи з грудня 2017 року.

Нагадаємо, 15 листопада, у відповідь на вимогу Мін'юсту США зареєструвати RT та Sputnik як іноземних агентів, російські депутати ухвалили законопроект про створення аналогічного статусу для іноземних ЗМІ в Росії. Серед медіа, від яких можуть вимагати зареєструватися в такій якості, називають «Голос Америки», «Радіо Свободу» та CNN.

У Раді федерації Росії обіцяли розглянути й ухвалити ці поправки на найближчому засіданні верхньої палати, 22 листопада. Після цього документ має підписати президент РФ Володимир Путін.

Після того, як видання отримає статус іноземного агента, воно буде зобов’язане кожен квартал подавати звіт до російського Мін'юсту про свою діяльність, а також про отримання та витрати грошей. 

19 жовтня Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити «швидких дзеркальних заходів» у відповідь на «утиски російських журналістів у західних країнах».

Організація з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) назваланеприйнятними вимоги США та Росії до засобів інформації з інших країн реєструватися як «іноземні агенти».

Натомість в Австралії за прикладом США запропонують законопроект, яким державні ЗМІ та лобістів зарубіжних країн змусять реєструватися як іноземних агентів.

Читайте також

Фото: The Daily Beast

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
967
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду