У Росії більше 230 політичних в’язнів, журналісти та активісти під загрозою — доповідь
У Росії більше 230 політичних в’язнів, журналісти та активісти під загрозою — доповідь
Як пише «Радіо Свобода», у доповіді йдеться, що влада президента Володимира Путіна вдається до «дедалі ширшого набору законів, що спеціально розроблені для криміналізації актів повсякденного життя». Загалом у РФ нарахували більше 230 політичних в’язнів.
Під загрозою потенційного переслідування законами перебувають журналісти, політичні опоненти влади, активісти громадянського суспільства, релігійні й національні меншини, ЛГБТ-активісти.
«Цілеспрямованих зусиль із метою покарати в ширшому плані посадовців, відповідальних за переслідування політв’язнів, досі не було. Це має змінитися. Якщо для цих посадовців не настане серйозних наслідків, Кремль і далі буде вважати, що може діяти з цілковитою безкарністю», – заявляють автори доповіді.
У звіті також згадали про українського кінорежисера Олега Сенцова, якого російський суд засудив до 20 років позбавлення волі за звинуваченнями, пов’язаними з тероризмом.
Від 2012 року до кримінального й адміністративного кодексів у Росії додали цілу низку нових злочинів і правопорушень, мовиться в документі, серед яких: масова одночасна присутність у громадському місці, що спричинює порушення громадського порядку; злочинний наклеп; незаконне отримання державної таємниці; образа релігійних почуттів вірян; пропаганда нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх; публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії; свідоме розповсюдження неправдивої інформації про дії СРСР під час Другої світової війни; публічне паплюження символів російської військової слави; розповсюдження інформації про військові чи меморіальні пам’ятні дати, що містить неповагу до суспільства.
Нагадаємо, «Детектор медіа» детально писав, за які публікації в інтернеті громадян РФ можуть притягти до відповідальності.
Також, нещодавно повідомлялось, як у Росії видаляють новини з графіті про Путіна, вперше використавши закон про неповагу до влади.
Крім того, у березні міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайссль закликала Росію звільнити українських політв'язнів, зокрема режисера Олега Сенцова та захоплених біля Керченської протоки моряків.