Українцям важко визначити, яких кандидатів просувають телеканали – опитування КМІС

Українцям важко визначити, яких кандидатів просувають телеканали – опитування КМІС

22 Березня 2019
1933
22 Березня 2019
15:34

Українцям важко визначити, яких кандидатів просувають телеканали – опитування КМІС

1933
Більшість українців не можуть співвіднести політиків з певними каналами.
Українцям важко визначити, яких кандидатів просувають телеканали – опитування КМІС
Українцям важко визначити, яких кандидатів просувають телеканали – опитування КМІС

Такими є результати всеукраїнського соціологічного опитування «Джерела інформації, медіаграмотність та російська пропаганда», проведеного Київським міжнародним інститутом соціології в лютому 2019 року на замовлення ГО «Детектор медіа», які були презентовані 21 березня.

Серед населення загалом існує слабка кристалізація розуміння, яких політиків просувають які телеканали – більшість респондентів не можуть співвіднести політиків з певними каналами. Відносно найбільш «вираженим» є розуміння, що «1+1» просуває Володимира Зеленського – таку думку висловлюють 24% респондентів. 21% респондентів вважають, що 5 канал просуває Петра Порошенка, 11% – що «Інтер» просуває Юрія Бойка. В інших випадках відсотки нижчі.

Директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко наголошує, що навіть ті українці, які назвали себе постійними глядачами конкретних каналів, усе одно не можуть визначити, яких політиків через просувають ці медіа. Серед постійних глядачів є усвідомлення частішої появи Зеленського на «1+1» (це усвідомлюють 33% глядачів каналу), Порошенка на Прямому (23,2% глядачів каналу) та 5-му каналі (43,2% глядачів каналу), Бойка на NewsOne (24,7% глядачів каналу) і Рабіновича на NewsOne (22,8% глядачів каналу).

39% українців дивляться які-небудь політичні ток-шоу. Найбільш популярними є «Свобода слова» (дивляться 20% опитаних) і «Право на владу» (дивляться 15% опитаних). По 5-6% опитаних називали «Пульс», «Український формат», «Народ проти», 3,5% – «Ехо України».

Дослідження показало, що не в усіх регіонах українці однаково цікавляться політичними ток-шоу.

«Було для мене відкриттям, що є помітна регіональна відмінність між уподобаннями політичних ток-шоу. І навіть у кількісному вимірі – прихильність до ток-шоу зменшується із заходу на схід. На заході їх переглядають 48%, у центрі – 42%, на півдні – 33%, а на сході – 28% глядачів», – коментує Галина Петренко.

Всеукраїнське соціологічне опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у лютому 2019 року на замовлення ГО «Детектор медіа» та за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Данії («Даніда»). Аналогічне дослідження з подібним опитувальником проводилося на замовлення ГО «Детектор медіа» у лютому 2018 року.

Опитування проводилося методом особистих інтерв’ю з використанням планшетів у домогосподарствах проживання респондентів. Польовий етап дослідження тривав з 9 по 20 лютого 2019 року. Загалом у рамках дослідження було проведено 2042 інтерв’ю з респондентами, які проживають у 110 населених пунктах України.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення, яке постійно проживає на території України, не проходить військову службу і не перебуває у в’язницях або медичних закладах (лікарнях, медичних інтернатах). До вибірки не включалися території, які тимчасово не контролюються владою України, – АР Крим, окремі райони Донецької і Луганської областей.

Статистична похибка не перевищує:

  • 3.3% для показників, близьких до 50%,
  • 2.8% для показників, близьких до 25 або 75%,
  • 2.0% для показників, близьких до 12 або 88%,
  • 1.4% для показників, близьких до 5 або 95%,
  • 0.7% для показників, близьких до 1 або 99%.

Переглянути дослідження можна тут.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1933
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду