«Радіо Свобода» відповіла журналістці Пушновій, чому не пише про успіхи Українського Культурного фонду
«Радіо Свобода» відповіла журналістці Пушновій, чому не пише про успіхи Українського Культурного фонду
Як писав «Детектор медіа», блог Тетяни Пушнової надіслали головній редакторці київського бюро «Радіо Свобода» Інні Кузнецовій, сподіваючись на відповідь.
7 березня на сайті «Радіо Свобода» вийшов текст-відповідь, в якому видання зазначає, що розслідування програми «Схеми», про яке згадує Тетяна Пушнова, «стосувалося зовсім іншого – непрозорості конкурсу, внаслідок якого Марина Порошенко була обрана головою Українського культурного фонду».
«Так, Наглядова Рада, яка одностайно проголосувала за призначення Марини Порошенко – сама була обрана з серйозними порушеннями. Хоча закон прописує певні конкурентні засади обрання голови Фонду, журналісти встановили, що це була фікція, вибудована під конкретну людину. Нам теж хотілося б, щоб резонансний матеріал мав своє продовження. Щоб була хоч якась реакція українських посадовців. Наприклад, могло розпочатись офіційне розслідування щодо формування складу Наглядової ради, яка зрештою одностайно і безальтернативно призначила Марину Порошенко», - зазначили в виданні.
У «Радіо Свобода» додали, що так і не отримали офіційної реакції на матеріал, а також зауважили, що нині Тетяна Пушнова є залученим експертом Українського культурного фонду, очолюваного Мариною Порошенко, хоча у блозі зверталась до РС начебто з позиції відстороненого спостерігача.
«Що ж до успіхів очолюваного Мариною Порошенко Культурного фонду, які й справді, могли б лягти в основу окремого матеріалу, то невже в країні, де існує таке розмаїття ЗМІ, нікому про це написати? Про це могла б написати і сама Тетяна Пушнова», - підсумували у виданні.
Нагадаємо, що створення УКФ було передбачено законом про державну підтримку кінематографії. Головою фонду стала дружина Президента України Петра Порошенка Марина Порошенко, виконавчою директоркою було призначено Юлію Федів.
Як писав «Детектор медіа», в держбюджеті на 2019 рік передбачено 708 млн грн для УКФ, що на 500,5 млн грн більше, ніж торік (кошти проходять через Мінкульт). За словами Юлії Федів, загальний бюджет конкурсних програм УКФ в 2019 році складає 641 млн грн.
Минулого року УКФ вперше провів культурно-мистецький конкурс проектів у різних секторах — культурна спадщина, креативні індустрії, візуальне мистецтво, аудіальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, літературна та видавнича справа тощо. Загалом на конкурс надійшло 716 проектних заявок. За його результатами, фінансову підтримку отримали 298 проектів.