13:54
П'ятниця, 18 Січня 2019

Більшість опитаних журналістів-фрілансерів мають симптоми, що можуть свідчити про депресію – ІМІ

ГО «Інституту масової інформації» та британський фонд Rory Peck Trust провели анонімне опитування українських журналістів-фрілансерів та з’ясували, що 97% відчували ті чи інші симптоми, що можуть свідчити про депресію. Рік тому ця цифра становила 75%.
Більшість опитаних журналістів-фрілансерів мають симптоми, що можуть свідчити про депресію – ІМІ
Більшість опитаних журналістів-фрілансерів мають симптоми, що можуть свідчити про депресію – ІМІ

Про це йдеться на сайті ІМІ.

У той же час, кількість українських журналістів-фрілансерів, які хотіли б отримувати психологічну допомогу, через виклики, пов’язані з їхньою професійною діяльністю зменшилася на 20% (39% у 2018 році порівняно з 59% у 2017), зазначає ІМІ.

«Я б говорила про гострий стресовий розлад і емоційне вигорання. Причин кілька: це і триває війна і робота в системі між молотом і ковадлом: що хочуть власники ЗМІ, що реально бачать журналісти, відсутність системної психологічної підтримки в організаціях, де працюють журналісти і стигматизація психічної допомоги», – прокоментувала гештальт терапевтка, волонтерка Психологічної кризової служби Тетяна Конрад.

ВІАІ

Окрім того, опитування показало, що 36% українських журналістів-фрілансерів стикалися з погрозами фізичного насилля або постраждали від нападів, пов’язаних з їхньою журналістською діяльністю, починаючи з 2014 року. Ситуація з оцінкою фізичної агресії не змінилася порівняно з даними попереднього опитування.

В порівнянні з 2017 роком, на 13% (72%) зросла кількість журналістів-фрілансерів, що заявили про потребу проходження додаткових тренінгів з безпеки. Окрім того, 34% опитаних українських журналістів-фрілансерів заявили, що мають досвід роботи в зонах бойових дій, але при цьому кожен восьмий із них (13%) не має жодного захисного обладнання чи індивідуальної аптечки.

Анонімне опитування проводилося у лютому-березні 2017 року та у листопаді 2018 року, у дослідженні взяло участь 96 та 97 журналістів-фрілансерів з усіх регіонів України відповідно.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
305
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop