Європейці вимагають закрити сайт «Миротворець»
Про це йдеться на сайті DW.
Зокрема, появу імені Шредера засудило німецьке міністерство закордонних справ.
«Ми однозначно засуджуємо цей список. Ми раніше вже чітко пояснили нашу позицію українській стороні і закликали, щоб український уряд вжив заходів для закриття роботи цього сайту», – заявила речниця німецького МЗС у Берліні 14 листопада.
У міністерстві також зазначили, що Київ пояснює подальшу роботу сайту тим, що він розміщений на закордонному сервері.
За повідомленням видання, дружина Шредера заявила, що занепокоєна повідомленнями про внесення її чоловіка до переліку «Миротворця» і що в Південній Кореї, звідки вона походить, не розуміють «подібних нападів на демократичного політика, особливо на колишнього федерального канцлера».
На «Миротворці» Шредеру закидають «спробу легалізації захоплення російськими окупантами українського Криму, виправдання збройної агресії РФ проти України».
Видання DW зазначає, що екс-канцлер потрапив до списку цього місяця після того, як в інтерв'ю виданню Aachener Nachrichten висловив думку, що анексію Криму доведеться колись визнати.
Нагадаємо, 31 травня, під час щорічного Діалогу України та ЄС з питань прав людини у Брюсселі, українська сторона підтвердила зобов’язання вирішити питання публікації особистих даних журналістів на українських веб-сайтах