16:30
Субота, 20 Жовтня 2018

Мін'юст США висунув звинувачення росіянці, яку називають бухгалтером «фабрики тролів»

Звинувачення висунуто 44-річній росіянці Олені Олексіївні Хусяйновой, яка, як стверджується, була головним бухгалтером проекту по втручанню в американські вибори, організованого компаніями бізнесмена Євгена Пригожина, - так званої фабрики тролів.
Мін'юст США висунув звинувачення росіянці, яку називають бухгалтером «фабрики тролів»
Мін'юст США висунув звинувачення росіянці, яку називають бухгалтером «фабрики тролів»

Про це повідомляє видання «Медуза».

Зазначається, що Хусяйнову вважають причетною також до втручання у вибори до американського конгресу, які відбудуться 6 листопада 2018 року. На думку слідства, вона відповідала за фінансування, зокрема, «витрат на активістів, рекламу в соцмережах, реєстрацію доменних імен, покупку проксі-серверів і просування постів у соціальних мережах».

Гроші на проект, згідно з обвинуваченням, проводилися через рахунки як мінімум 14 юридичних осіб, пов'язаних з компаніями бізнесмена Пригожина; мета платежів формулювалася, наприклад, як «надання послуг зі збирання та переробки матеріалів».

Як відомо, у вересні президент США Дональд Трамп підписав указ про введення санкцій проти іноземних громадян або компаній, підозрюваних у втручанні в вибори. Влітку група сенаторів підготувала законопроект «Про захист від агресії Кремля», необхідність якого пояснили спробами Росії втрутитися у вибори.

Раніше соцмережа Twitter оприлюднила базу з 4 тисяч акаунтів, які могли бути причетними до інформаційних операцій з 2016 року, й повний архів їхнього контенту.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
487
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop