18:41
Вівторок, 25 Вересня 2018

Державіаслужба змінила правила використання дронів та збільшила їхню припустиму вагу та висоту польотів

Державна авіаційна служба України збільшила припустиму вагу безпілотних літальних апаратів до 20 кг і допустиму висоту польоту до 120 метрів. Раніше припустима вага була обмежена 2 кг, а висота польоту 50 м.
Державіаслужба змінила правила використання дронів та збільшила їхню припустиму вагу та висоту польотів
Державіаслужба змінила правила використання дронів та збільшила їхню припустиму вагу та висоту польотів

Про ці зміни повідомив у Facebook міністр інфраструктури Володимир Омелян та оприлюднив відповідь Державіаслужби на запит юридичної фірми «АНТЕ».

«Це був серйозний battle! Але завдяки відкритості і бажанню йти вперед Україна серед перших європейських держав отримала сучасні правила використання дронів в повітряному просторі! Отже, розвиток цієї сфери буде!» - написав він.

Як йдеться в документі, над військовими та спеціальними зонами висота польоту обмежується 50 м.

Максимальна дальність польоту, як зазначає Державіаслужба, збільшена до меж прямої видимості. Швидкість польоту дронів обмежується 160 км/год.

При цьому польоти дронів заборонені над «скупченням людей на відкритому просторі та місцями щільної забудови, об'єктами, визначеними Міноборони, Мінінфраструктури, МВС, Нацполіцією, Держприкордонслужбою, СБУ та іншими відомствами.

Нагадаємо, що з 1 червня 2018 року вступили в силу нові правила використання безпілотників, згідно яких не можна підніматися вище 50 метрів, літати над дорогами, скупченнями людей, держустановами, приватними садибами. 

15 червня «1+1 медіа» заявила, що нові Правила ускладнюю роботу редакцій, які використовують безпілотники для зйомок. Медіагрупа вважає, що їх необхідно корегувати.

Інститут масової інформації також повідомив, що на практиці новий Порядок «значною мірою унеможливлює використання дронів у журналістській діяльності».

В коментарі «Детектору медіа» медіаюрист «Платформи з прав людини» Олександр Бурмагін повідомив, що право журналіста на використання техніки гарантованато ст.25 Закону України «Про інформацію» і що нові тимчасові правила щодо використання дронів не розповсюджуються на журналістів.

Фото: iguana.ws

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
686
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop