«Народний фронт» ініціює розробку законопроекту про реєстрацію іноземних агентів держави-агресора в Україні - Бурбак
«Народний фронт» ініціює розробку законопроекту про реєстрацію іноземних агентів держави-агресора в Україні - Бурбак
Про це він заявив під час погоджувальної ради парламенту, повідомляє «Українська правда».
«Країна входить у виборчий процес. Треба визнати, що в Україні діє розгалужена мережа замаскованої і явної російської агентури. Вони беруть під контроль телеканали та інші медіа, жонглюють своїми політичними пішаками, а Россотруднічєство плодить тут безліч нібито громадських організацій, незалежних ні від кого, крім Росії», – сказав Максим Бурбак.
«В Україні, як і всюди на Заході, Кремль використовує демократичні свободи та інститути для диверсійної діяльності. Вони цілеспрямовано та цинічно прикриваються демократією, щоб ширити хаос і конфронтацію. Це їхній фірмовий прийом», – заявив він.
Депутат посилається на закон, який діє з 1938 року у Сполучених Штатах Америки і нещодавно був застосований до російського державного каналу іномовлення RT.
«"Народний фронт" ініціює розробку законопроекту, аналогічного закону у Сполучених Штатах від 1938 року, про реєстрацію іноземних агентів. Він має стати, в тому числі, одним із запобіжників від впливу Кремля на Україну», - сказав пан Бурбак.
«Ми вважаємо, що парламентський комітет з національної безпеки та оборони разом із депутатами з усіх зацікавлених фракцій має невідкладно розробити і внести на розгляд Верховної Ради такий законопроект», – додав він.
На думку депутата, ЗМІ чи неурядові організації, які згідно з цим законом будуть визнані іноземними агентами, будуть зобов’язані на постійній основі інформувати громадян України, що вони діють в інтересах іноземної держави.
«Ми пропонуємо, щоб такий закон стосувався виключно іноземних агентів, які прямо чи опосередковано діють в інтересах держави-агресора, якою є Російська Федерація», – наголосив лідер фракції «Народний фронт».
Нагадаємо, що закон про іноземних агентів є і в Російській Федерації, він був підписаний 25 листопада 2017 року президентом РФ Володимиром Путіним. Згідно з ним, у Росії визнали іноземними агентами 9 медіа, зокрема «Голос Америки», «Радіо Свобода» та телеканал «Настоящее время».
В Україні закон, за яким усі громадські організації, що отримують фінансування з-за кордону, визнавалися «іноземними агентами» та були зобов’язані повідомляти про свій статус, був прийнятий Верховною Радою разом з іншими законами 16 січня 2014 року. Тоді законопроект ініціювали «регіонали» Вадим Колесніченко і Володимир Олійник.
28 січня 2014 року Верховна Рада на своєму позачерговому засіданні визнала такими, що втратили чинність, 9 з 12 законів, ухвалених парламентом 16 січня. Втім, Колесніченко знову вніс до парламенту законопроект про організації, які отримують фінансування з-за кордону.
Фото: ukrinform.ua