16:10
Вівторок, 22 Травня 2018

Експерти назвали «Газету по-українськи» та «Громаду Приірпіння» найбільш ґендерно чутливими медіа Київщини

1 103
Жінки в київських регіональних медіа найменш представлені в якості героїнь та експерток у матеріалах на теми війни та розваг. Такими є результати моніторингу п’яти друкованих ЗМІ та п’яти інтернет-видань, проведеного в серпні 2017 року в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики».
Експерти назвали «Газету по-українськи» та «Громаду Приірпіння» найбільш ґендерно чутливими медіа Київщини
Експерти назвали «Газету по-українськи» та «Громаду Приірпіння» найбільш ґендерно чутливими медіа Київщини

До переліку медіа, які досліджувалися в Київській області, увійшли газети «Вечірній Київ», «Газета по-українськи», «Хрещатик», «Ділова столиця», «Плюс», інтернет-видання «Київ. Vgorode.ua», «Київ на УП», «Громада Приірпіння», «Лівий берег», «Киевские новости».

Дослідження показало, що станом на серпень 2017 року, присутність героїнь та експерток у київських друкованих медіа коливалася від 0% до 54%, а в інтернет-виданнях – від 0% до 55%, залежно від тематики. Найкраща представленість героїнь та експерток у матеріалах на теми медицини й освіті/науки, найгірша –у матеріалах на теми розваг та війни.

За даними моніторингу, в цілому експертки представлені в 26% матеріалів у досліджуваних медіа, а експерти чоловічої статі – у 74%. Таким же є співвідношення героїнь (26%) і героїв чоловічої статі (74%). Фемінітиви зустрічаються в 32% матеріалів досліджуваних медіа.

Найбільш ґендерно чутливим друкованим ЗМІ Київщини експерти назвали видання «Газета по-українськи», а серед онлайн-медіа – видання «Громада Приірпіння», гендерна чутливість яких складає 34% та 52% відповідно. Під гендерною чутливістю мається на увазі представленість експерток і героїнь та вживання фемінітив.

Проект «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики» реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» («Інтерньюз»).

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1103
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду