Президент Польської кіноакадемії стане почесним гостем вручення премії «Золота дзиґа»
Президент Польської кіноакадемії стане почесним гостем вручення премії «Золота дзиґа»
Президент Польської кіноакадемії Даріуш Яблонські стане почесним гостем церемонії вручення премії «Золота дзиґа» у Києві. Про це повідомляє прес-служба Української кіноакадемії.
Даріуш Яблонські - режисер, продюсер та сценарист, член Європейської кіноакадемії, голова Європейського клубу продюсерів, ініціатор створення Польської кіноакадемії, Польської національної кінопремії «Орли» та засновник Незалежної кінофундації.
У 1980-х Яблонські працював другим режисером проекту «Декалог» Кшиштофа Кесльовські та головним асистентом Філіпа Байона у стрічках «Біла візитівка» та «Магнат».
Серед режисерських робіт Яблонські - документальна стрічка «Візит до жінки похилого віку» (1986), що стала першим польським незалежним фільмом. Робота «Фотограф» (1998) принесла Яблонські такі нагороди, як Ґран-Прі VPRO Joris Ivens Award на міжнародному кінофестивалі документального кіно в Амстердамі (1998), Ґран-Прі на міжнародному аудіовізуальному кінофестивалі та Prix Planete у Біарріці (1999), німецьку премію Grimme (2000) та інші. У 1999 році він отримав першу польську кінопремію «Орли» у номінації «Найкращий продюсер» за фільм «Треба вбити Секала» (реж. Владімір Міхалек).
У 1990-му році Яблонські заснував Apple Film Production, де було створено десятки документальних, ігрових фільмів та телепроектів, зокрема, стрічка «Переддень весни» (2001) Філіпа Байона. У Польщі фільм став блокбастером - понад 1,8 млн глядачів переглянуло «Переддень весни» у кінотеатрах.
Даріуш став співпродюсером стрічки «Коли падають дерева» української режисерки Марисі Нікітюк. Фільм брав участь у конкурсній програмі секції Panorama Berlinale 2018. З 2012 року пан Яблонські очолює Польську кіноакадемію.
Нагадаємо, премію «Золота Дзиґа» вручає Українська кіноакадемія, яку було створено в лютому 2017 року. Ініціатором став Одеський міжнародний кінофестиваль. До складу правління увійшли 15 кінематографістів. Головою було обрано кінорежисера, заслуженого діяча мистецтв України Михайла Іллєнка.
Цього року премія відбудеться 20 квітня. Претенденти на отримання «Золотої дзиґи» змагатимуться у вісімнадцяти номінаціях.
Головним символом Національної кінопремії стала статуетка «Золота дзиґа». Авторкою назви є директорка зі стратегічного маркетингу «Медіа Група Україна» Ольга Захарова. Дизайн статуетки розробив український митець Назар Білик.