Данія звинуватила Росію у причетності до кібератак 2017 року
Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на видання Berlingske Business.
Міністр заявив, що повністю згоден з оцінками британського уряду, який заявив про безпосередню причетність Кремля до кібератак.
За його словами, мета атак хакерів з Росії – завдання шкоди: «Найнебезпечніша річ – це хакерські атаки з метою завдати шкоду. Росіяни піднесли це на високий рівень, на якому шкода співмірна тій, що буває при військовому нападі».
Зазначимо, британські міністри заявили, що за кібератакою віруса-вимагача NotPetya, яка поширилася по всій Європі, стоять російські військові.
Нагадаємо, 27 червня 2017 року в Україні сталася масштабна кібератака вірусом Petya.A. За фактом кібератаки на українські державні установи та компанії відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж». Зокрема, у Національній поліції України відкрито 909 проваджень за фактами кібератак, відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Як повідомляв «Детектор медіа», Департамент кіберполіції Національної поліції України на 10 липня 2017 року отримав близько 3 тисяч повідомлень від фізичних і юридичних осіб про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником Petya.A.
Україна найбільшою мірою постраждала від шкідливої програми-вірусу Petya.A, на її частку припало 75,24% випадків заражень вірусом у світі.
Як писав «Детектор медіа», починаючи з 27 червня до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб.
Водночас Державний секретар США Рекс Тіллерсон під час перебування з офіційним візитом у Києві 9 липня 2017 року заявив, що США не готові прийняти рішення про відповідальність Росії за кібератаки на Україну.
Центральне розвідувальне управління США у своєму звіті заявляє, що військові хакери РФ у 2017 році здійснили кібератаку проти України у спробі підірвати фінансову систему держави на тлі війни з проросійськими бойовиками.
На фото - Клаус Йорт Фредеріксе
Фото: Рамблер