Британський уряд також покладає відповідальність за вірус Petya на Росію

Британський уряд також покладає відповідальність за вірус Petya на Росію

15 Лютого 2018
2723
15 Лютого 2018
10:25

Британський уряд також покладає відповідальність за вірус Petya на Росію

2723
Британські міністри заявили, що за кібератакою віруса-вимагача NotPetya, яка поширилася по всій Європі, стоять російські військові
Британський уряд також покладає відповідальність за вірус Petya на Росію
Британський уряд також покладає відповідальність за вірус Petya на Росію

Про це повідомляє «BBC Україна».

«Уряд Сполученого Королівства доходить висновку, що відповідальність за руйнівну кібератаку NotPetya в червні 2017 року несе російська влада, а саме російська армія», – заявив в середу ввечері заступник міністра закордонних справ Великобританії Тарік Ахмад.

Міністр оборони Гейвін Вільямсон заявив, що Росія «шматує книгу правил», і Велика Британія зобов'язана відповісти.

За повідомленням «BBC Україна», експерти з антивірусів вважають, що було запущено близько 2 тис. атак, і вони були спрямовані на українські державні мережі, фінансові та енергетичні активи країни. Також постраждали низка західних компаній, які мали тісні торгівельні зв'язки з Україною, зокрема норвезький гігант Maersk і британська Reckitt Benckister, власник брендів Nurofen і Veet. Збитки від атаки оцінюють у 1,2 млрд.

У МЗС Британії стверджують: кібератака лише виглядала як вимагання, але справжньою метою вірусу було не отримати викуп, а порушити роботу українських держустанов, фінансового й енергетичного секторів економіки.

«Ця атака показала завзяте нехтування суверенітетом України. Нерозумний запуск вірусу призвів до порушення роботи організацій по всій Європі та завдав шкоди в сотні мільйонів фунтів, – заявив британський чиновник. – Кремль поставив Росію в пряму опозицію до Заходу, але так не має бути. Ми закликаємо Росію стати тим самим відповідальним членом міжнародної спільноти, яким вона себе позиціонує, а не намагатися потай її зруйнувати».

За повідомленням «BBC Україна», у Британії від вірусу постраждали десятки організацій, серед яких – поштові служби, а також рекламні, юридичні, логістичні та фінансові компанії.

Натомість, Росія заперечує причетність до атаки і вказує, що російські компанії також від неї постраждали.

 

Нагадаємо, 27 червня 2017 року в Україні сталася масштабна кібератака вірусом Petya.A. За фактом кібератаки на українські державні установи та компанії відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж». Зокрема, у Національній поліції України відкрито 909 проваджень за фактами кібератак, відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Як повідомляв «Детектор медіа», Департамент кіберполіції Національної поліції України на 10 липня 2017 року отримав близько 3 тисяч повідомлень від фізичних і юридичних осіб про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником Petya.A.

Україна найбільшою мірою постраждала від шкідливої ​​програми-вірусу Petya.A, на її частку припало 75,24% випадків заражень вірусом у світі.

Як писав «Детектор медіа», починаючи з 27 червня до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб. 

Водночас Державний секретар США Рекс Тіллерсон під час перебування з офіційним візитом у Києві 9 липня 2017 року заявив, що США не готові прийняти рішення про відповідальність Росії за кібератаки на Україну.

Центральне розвідувальне управління США у своєму звіті заявляє, що військові хакери РФ у 2017 році здійснили кібератаку проти України у спробі підірвати фінансову систему держави на тлі війни з проросійськими бойовиками.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2723
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду