11:16
Субота, 10 Лютого 2018

Суд у Москві рекомендував дозволити журналісту Алі Ферузу залишити Росію

Суддя Басманного суду Москви Олена Ленська заявила, що журналіст «Новой газеты» Алі Феруз має право подати заяву судовим приставам з проханням виїхати з Росії в третю країну за умови пред'явлення відповідних документів.
Суд у Москві рекомендував дозволити журналісту Алі Ферузу залишити Росію
Суд у Москві рекомендував дозволити журналісту Алі Ферузу залишити Росію

Про це йдеться у повідомленні  «Новой газеты».

При цьому заступниця старшого судового пристава в міжрайонному відділі судових приставів по адміністративному видворенню міста Москви Марина Кукса попросила у Басманного суду роз'яснення щодо другого рішенням про адміністративне видворення Алі Феруза.

Журналіст є громадянином Узбекистану й три роки він намагався отримати статус біженця в Росії, проте в МВС Росії йому відмовляли. Журналіст є автором ряду гострих статей про становище мігрантів у столиці. На думку колег Феруза та за оцінками правозахисної організації Amnesty International, у разі депортації в  Узбекистан йому загрожує ув’язнення та тортури. Алі Феруз був затриманий поліцією у серпні 2017 року за «адміністративні правопорушення», які передбачають безумовну депортацію до Узбекистану.

Рішення  про депортацію Феруза було призупинене через розгляд його скарги в Європейському суді з прав людини.  22 січня Верховний суд скасував рішення про видворення та передав справу Феруза знову на розгляд.

«Новая газета», з якою співпрацював Феруз, нещодавно була оштрафована на 400 тис. рублів (понад 198 тис. гривень) за незаконне притягнення до трудової діяльності іноземного громадянина.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
238
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop