У Києві завершуються зйомки документального фільму про Казимира Малевича
У Києві завершуються зйомки документального фільму про Казимира Малевича
Про це повідомляє Держкіно.
Продюсер фільму Олег Щербина повідомив, що документальна стрічка «Малевич» є українсько-італійською копродукцією, у якій Україна є мажоритарієм:.
«Фільм перебуває на завершальному етапі виробництва. Ми вже думаємо над його просуванням на європейські та світові кінофестивалі, а також над найбільш сприятливим часом виходу стрічки в український прокат», - сказав він.
Голова Держкіно Пилип Іллєнко розповів, у чому, на його думку, полягає особливість та важливість цієї стрічки: «Ця тема є зараз дуже актуальною, бо перед нами постала необхідність повертати такі постаті, як Казимир Малевич, до українського культурного дискурсу, реприватизовувати їх. Також цікаво, що це фільм-відкриття – дуже цікавий жанр документалістики – і підтримка такого жанру є для нас також пріоритетною».
Один із режисерів картини Володимир Луцький розповів, що головна мета картини полягає у тому, щоб люди дізналися правду: «В Україні Малевич написав свої перші картини, а коли через роки повернувся додому, у його картинах з’явилися фарби, тому наш фільм більшою мірою стосується саме того періоду творчості Казимира, який він провів на Батьківщині».
Член правління та співзасновник УКМЦ Геннадій Курочка зауважив: «У Росії мало хто знає, шо Малевич народжений в Україні. Цей фільм має стати відповіддю на просування ідеї «русского мира».
Нагадаємо, проект фільму «Чорний квадрат» став одним із переможців 9-го конкурсного відбору Держкіно. Виробництвом стрічки займається компанія Fresh Production Group. Режисують картину Ігор Малахов та Володимир Луцький. Зйомки фільму проходили в Україні, Польщі та США. Стрічка включатиме в себе коментарі світових діячів мистецтва, а також сучасних українських художників і діячів культури.
Картина розповість про життя і творчість одного із найвідоміших художників ХХ ст. Казимира Малевича та його вплив на світову культуру. Основна ідея фільму – розповісти про зв’язок художника з Україною та його повернення до Києва наприкінці 20-их років.