Порошенко призначив стипендії дітям загиблих в АТО вояків-журналістів Гурняка і Чернікова

Порошенко призначив стипендії дітям загиблих в АТО вояків-журналістів Гурняка і Чернікова

3 Лютого 2018
1521
3 Лютого 2018
14:00

Порошенко призначив стипендії дітям загиблих в АТО вояків-журналістів Гурняка і Чернікова

1521
Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».
Порошенко призначив стипендії дітям загиблих в АТО вояків-журналістів Гурняка і Чернікова
Порошенко призначив стипендії дітям загиблих в АТО вояків-журналістів Гурняка і Чернікова

Про це повідомляє офіційний сайт глави держави.

Указом встановлюються президентські стипендії дітям журналістів Віктора Гурняка – Юстині Гурняк (2012 року народження) та Олександра Чернікова – Олені Черніковій (2014 року народження).

Віктор Гурняк та  Олександр Черніков загинули, захищаючи незалежність нашої держави у районі проведення антитерористичної операції.

«Документ було розроблено за ініціативи громадськості на виконання попереднього рішення глави держави від 16 вересня 2017 року щодо запровадження додаткових заходів стосовно соціального захисту дітей журналістів, які загинули або яким встановлено інвалідність у зв'язку з виконанням професійних обов'язків, і підвищення ефективності державної підтримки працівників засобів масової інформації та їхніх сімей», - повідомляє сайт Президента Петра Порошенка.

Віктор Гурняк загинув 19 жовтня 2014 року від мінометного снаряду, коли під обстрілом вивозив поранених у районі 32-го блокпосту поблизу селища Сміле Слов'яносербського району Луганської області. Його було посмертно нагороджено орденом «За мужність» III ступеня. Навіть на полі бою Віктор Гурняк продовжував активну журналістську діяльність. Його роботи були розміщені на виставках у Польщі, Естонії та Німеччині. Зокрема, фотовиставку Віктора Гурняка з майже півсотнею світлин з лінії фронту, визволених та окупованих міст зі Сходу України «Донбас: війна та мир» відкрили 10 грудня 2014 року у Європарламенті. З 16 по 31 січня 2015 року в Українському Національному Музеї в Чикаго (США) відбувалась фотовиставка авторських робіт «Віктор Гурняк: дорога з Майдану», йдеться на сайті Президента України.

22 січня 2015 року в бою під Донецьким аеропортом під час виконання військового завдання загинув боєць 9-ї роти 3-го батальйону 25-ї окремої аеромобільної бригади Олександр Черніков (позивний «Репортер»). За життя він працював журналістом у телепрограмі «Губернські хроніки» на 9 телеканалі Дніпра. Багато глядачів запам’ятали його як автора та ведучого програми «Тема тижня», що виходила на 51 каналі Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії. Екіпаж БМД, в якому «Репортер» був оператором-навідником, знищив, як мінімум, одну одиницю ворожої техніки. Олександр Черніков посмертно був відзначений орденом «За мужність» III ступеня. У Дніпрі на честь загиблого журналіста назвали вулицю. 6 грудня 2016 року в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, де навчався Олександр Черніков, було урочисто відкрито меморіал на його честь, повідомляє сайт глави держави.

Нагадаємо, у січні Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента «Про призначення стипендій дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків», підготовлений Держкомтелерадіо. Стипендії Президента України будуть призначені доньці журналіста Віктора Гурняка Юстині Гурняк та доньці журналіста Олександра Чернікова Олені Черніковій.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1521
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду