МЗС Польщі зазначає, що закон про заборону пропаганди «бандерівських націоналістів» ще остаточно не прийнятий
МЗС Польщі зазначає, що закон про заборону пропаганди «бандерівських націоналістів» ще остаточно не прийнятий
Про це повідомляє «Європейська правда».
«За задумом ініціаторів, законопроект має протидіяти запереченню або применшенню відповідальності виконавців злочинів, скоєних формуваннями, що колаборували з III Німецьким Рейхом. Стосується він тільки осіб, які прилюдно і всупереч фактам заперечують такі злочини. Наголошуємо, що наукова і художна діяльність в розумінні обговорюваного закону не є злочином», - ідеться в заяві польського МЗС.
Польські дипломати зазначили, що процес законодавчого проведення цього правового акту ще не завершено.
МЗС Польщі наголосило, що польська сторона підтверджує своє прагнення до побудови стратегічного партнерства з Україною, «проте це партнерство, про що ми багато разів наголошували, повинно покладатися на базисі правди».
Нагадаємо, у Польщі Сейм, нижня палата парламенту, вніс зміни до закону про Інститут національної пам’яті, які забороняють пропаганду «бандерівських націоналістів».
«За» проголосували депутати Сейму від партії Кукіз’15 та Польської селянської партії. Депутати не прислухалися до застережень політиків з опозиційної партії Громадянська платформа, які твердили, що такі доповнення призведуть до погіршення стосунків з Україною.
Згідно зі змінами, порушників оновленого закону каратимуть грошовими штрафами або ув’язненням до трьох років.
У тексті пояснюється, що йдеться про «злочини бандерівських націоналістів та членів формувань, які колаборували з Третім Рейхом, вчинені в 1925-1950 роках, які полягали на застосуванні насилля, терору або інших форм порушення прав людини щодо осіб чи груп людей».
Крім цього, в законі зазначено, що злочинним вважається участь «бандерівських націоналістів» у знищенні єврейського населення та геноциду громадян міжвоєнної Польщі на території Волині та «Східної Малопольщі» тобто Галичини.
Міністерство закордонних справ України глибоко стурбоване фактом ухвалення 26 січня Сеймом Республіки Польща законопроекту «Про внесення змін до Закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів».
«Розраховуємо, що Сенат Республіки Польща, який має незабаром розглянути зазначений законопроект, виявить політичну мудрість стосовно питань, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин. Усвідомлюючи чутливість проблематики історичної пам’яті у житті українського та польського народів, закликаємо польську сторону до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку українсько-польських відносин», - зазначається зокрема у коментарі МЗС України.