Омбудсмен просить у мера Броварів пояснень щодо доступу до суспільно важливої інформації

Омбудсмен просить у мера Броварів пояснень щодо доступу до суспільно важливої інформації

16 Січня 2018
2665
16 Січня 2018
13:41

Омбудсмен просить у мера Броварів пояснень щодо доступу до суспільно важливої інформації

2665
Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини попросив міського голову міста Бровари Ігора Сапожка (Київська область) дати пояснення, чому його підлеглі з міського відділу освіти не вважають публічну інформацію про технічний стан дитячого садка такою, що становить суспільний інтерес
Омбудсмен просить у мера Броварів пояснень щодо доступу до суспільно важливої інформації
Омбудсмен просить у мера Броварів пояснень щодо доступу до суспільно важливої інформації

«Ні корупції!» (проект Інституту масової інформації) має у своєму розпорядженні копію листа, якого представник Омбудсмана направив мерові Броварів, йдеться на сайті «Ні корупції!».

Омбудсмен просить пана Сапожка забезпечити надання пояснень щодо безкоштовного ненадання запитуваної інформації про технічний стан дитячого садка, а також повідомити, чи були предметом суспільної дискусії питання стану приміщення дитячого садка «Золотий ключик».

Як уже писав «Ні корупції!», броварські чиновники від освіти не вважають інформацію про те, чи є дитячий заклад аварійним, такою, що становить суспільний інтерес. Так само, повідомляє «Ні корупції!», вони переконані, що інформація про те, хто, яким чином і на яку суму отримав підряд на ремонт державного садочка, також не суспільно значима.

За повідомленням «Ні корупції!», після направлення відповідного запиту в Управління освіти і науки Броварської міської ради там виставили рахунок на оплату надання публічної інформації. Видання при цьому зазначає, що є норма закону про те, що інформація, яка становить суспільний інтерес, надається безкоштовно незалежно від кількості сторінок.

Тоді ж «Ні корупції!» вже направив скаргу Уповноваженому з прав людини стосовно ненадання правлінням освіти Броварської міської ради у відповідь на запит про доступ до публічної інформації, документів, що становлять суспільний інтерес, а також вимоги необгрунтованої вимоги сплатити близько 200 грн за надання інформації, яка має надаватися безкоштовно.

Нагадаємо, офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини склав 614 протоколів на посадових осіб органів державної влади й органів місцевого самоврядування за порушення права на доступ до інформації й права на звернення у 2017 році. Всі протоколи й матеріали справ були спрямовані в місцеві суди для подальшого розгляду.

За даними дослідження ІМІ, у 2017 році на неокупованій території України зафіксовано 276 випадки порушень свободи слова.

Виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюкповідомила, що кількість відмов на запити у наданні публічної інформації зросла у 2017 році року вдвічі.

 Фото: "Маєш право знати"

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2665
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду