ІМІ оновив методологію свого моніторингу порушень прав журналістів
ІМІ оновив методологію свого моніторингу порушень прав журналістів
Зміни були внесені, зокрема, в загальну частину та деякі підкатегорії, а також додано нову підкатегорію (стеження), повідомляє ІМІ.
Зокрема, було уточнено підкатегорії «убивства», «перешкоджання законній журналістській діяльності», «пошкодження майна і напади на офіси ЗМІ», «погрози та залякування», «побиття та напади» у зв’язку зі змінами в Кримінальному кодексі України, що стосувалися низки «журналістських» статей (171, 345-1, 347-1, 348-1). Це було зроблено з метою кращого співвідношення методології та законодавства.
Для оцінки неоднозначних випадків та прийняття остаточного рішення, за потреби, ІМІ буде формувати спеціальну раду експертів, яка буде складатися з професійних журналістів та юристів.
Крім того, методологію було доповнено підкатегорією «стеження за журналістами», до якої віднесені випадки фізичного стеження за журналістами, їхніми житлами, офісами ЗМІ.
Повністю ознайомитися зі змінами до методології можна тут.
Нагадаємо, у 2017 році на неокупованій території України Інститут масової інформації (ІМІ) зафіксував 276 випадки порушень свободи слова, що незначно більше, ніж минулого року. Такими є дані щорічного дослідження ІМІ «Барометр свободи слова».