18:23
П'ятниця, 15 Грудня 2017

ВВС Україна назвала переможців премії «Книга року ВВС-2017»

«Книгою року ВВС-2017» стала збірка оповідань Катерини Калитко «Земля загублених, або маленькі страшні казки», а переможцем у номінації «Дитяча книга року ВВС-2017» обрано книгу Анни Коршунової «Комп і компанія».
ВВС Україна назвала переможців премії «Книга року ВВС-2017»
ВВС Україна назвала переможців премії «Книга року ВВС-2017»

Про це повідомляють організатори премії.

Катерина Калитко та Анна Коршунова отримають винагороду £1000 у гривневому еквіваленті кожна. Видавці двох книг-переможців – «Видавництво Старого Лева» та «Час майстрів» - матимуть право використовувати логотипи «Книги року ВВС» у своїх наступних виданнях.

Говорячи про книгу-переможця в номінації Книга року ВВС-2017, редактор Європейського департаменту Всесвітньої служби ВВС Артем Лісс зазначив: «Теми, яких торкається Катерина Калитко у своїй збірці, особливо актуальні зараз, коли світ здається дедалі більш роз’єднаним. Вона підкреслює важливість зберігати просте вміння людського спілкування, досягати взаєморозуміння між людьми з різним життєвим досвідом, несхожою історією та цінностями».

Світлана Пиркало, радник ЄБРР з питань культури і член журі премії, прокоментувала: «"Комп і Компанія" Анни Коршунової, переможець у категорії Дитяча Книга Року, - це чудова історія про те, як встати із-за комп'ютера і знайти дружбу і пригоди. Вона перегукується з найулюбленішими класичними творами української дитячої літератури. Тільки тоді, коли пірнеш з головою у реальне життя, можна прожити справжнє дитинство, завести справжніх друзів і разом побороти несправедливість - і все це буде весело! Це важливий урок не лише для дітей, але й для їхніх батьків, залежних від соціальних мереж». 

Премії «Читач року-2017» отримали Яна Грицай за рецензію на книгу Володимира Рафєєнка «Довгі часи» та Леся Космовська за рецензію на книгу Олега Чаклуна «Піраміда Синтії». Обидві переможниці отримають у подарунок від ВВС Україна електронні книги.

До журі премії «Книга року ВВС-2017» увійшли: Віра Агеєва, професорка, Національний університет «Києво-Могилянська академія»; Ольга Герасим'юк, журналістка, членкиня Нацради з питань телебачення і радіомовлення; Тарас Лютий, філософ, письменник; Світлана Пиркало, радник з питань культури ЄБРР; Марта Шокало, випускова редакторка ВВС Україна; Віталій Жежера, письменник, журналіст.

Нагадаємо, переможцями щорічної літературної премії «Книга року ВВС» минулих років були:

-2016 – Таня Малярчук «Забуття», Галина Ткачук, «Тринадцять історій у темряві»;

-2015 – Василь Махно «Дім у Бейтінг Голлов», Андрій Бачинський «140 децибелів тиші»;

-2014 - Софія Андрухович «Фелікс Австрія», Катя Штанко «Дракони, вперед!»;

-2013 – Ярослав Мельник «Далекий простір», Мар’яна і Тарас Прохасько «Хто зробить сніг»;

-2012 - Юрій Винничук «Танго смерті», Леся Воронина «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів»;

-2011 - Володимир Рутківський «Cині води»;

-2010 - Сергій Жадан «Ворошиловград»;

-2009 - Іздрик «ТАКЕ»;

-2008 - Люко Дашвар «Молоко з кров’ю»;

-2007 - Володимир Діброва «Андріївський узвіз»;

-2006 - Сергій Жадан «Капітал»;

-2005 - Юрій Винничук «Весняні ігри в осінніх садах».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1594
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop