Німецькі представники PEN-клуб прийшли до посольства Росії в Берліні, вимагаючи звільнити Сенцова і Сущенка
Німецькі представники PEN-клуб прийшли до посольства Росії в Берліні, вимагаючи звільнити Сенцова і Сущенка
Про це повідомляє «Укрінформ».
«Посольські працівники повинні бачити нас, наш протест. Але ще важливіше, що сьогодні тут зібралися журналісти, які потім напишуть про це в газетах. Ми повинні постійно нагадувати про Олега Сенцова», - заявила організаторка акції, берлінська письменниця і активістка Фрейя Клір.
Вона зазначила: щороку 15 листопада Міжнародний PEN-клуб відзначає міжнародний день ув'язнених письменників.
Російський соціолог, двоюрідний брат Бориса Нємцова Ігор Ейдман звернув увагу, що в Німеччині створено Форум російськомовних європейців, в завдання якого входить, зокрема, і підтримка політв'язнів у Росії, а також «доводити до відома місцевої (німецької) громадськості, що не всі російськомовні - пропутінські і підтримують цю злочинну систему, яка існує в Росії, а також захоплення і анексію Криму».
Ейдман і його однодумці, звичайно, не очікують, що російське посольство злякається демонстрації і відразу звільнить політв'язнів, але і мовчати вони не збираються. «Ми з цими вимогами прийшли сьогодні і будемо і далі домагатися звільнення і Сенцова і Романа Сущенка», - запевнив Ейдман.
З плакатом «Свободу Роману Сущенку» стояв німецький юрист Крістіан Піпа, у якого, за його словами, «Україна в серці».
«Дуже важливо, щоб цих людей не забували. Сумно, що випадок Сущенка не дуже голосно звучить в середовищі європейської громадськості», - поскаржився він.
При цьому молодий чоловік сподівається, що ситуація зміниться, в тому числі і за допомогою ось таких акцій. «Якщо ми можемо зробити хоч якийсь внесок, ми повинні це зробити. Важливо те, що сьогодні тут зібралися письменники, журналісти», - сказав Піпа.
«Сенцов є символом усіх українських діячів культури, яких кинули за грати в Росії», - пояснює Віталій Олійник, українець, який живе в Німеччині понад 20 років. У свою обідню перерву він прийшов на Унтер-ден-Лінден з невеликим плакатом і приєднався до акції, хоча і не є письменником, а «представляє тільки самого себе». Віталій Олійник - член української громади, яка збирає допомогу для людей в Україні, відправляє медикаменти клінікам, в тому числі і на передову, привозить українських дітей з прифронтових регіонів на реабілітацію, організовує благодійні концерти.
Серед учасників акції був і давній друг України Рональд Вендлінг, який у четвер, як завжди за останні ось уже три роки, прийде під російське посольство з пікетом на підтримку українських в'язнів у Росії.
Як повідомляв «Детектор медіа», два роки тому, 25 серпня 2015 року, Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Українському активісту Олександру Кольченку суд присудив 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.
Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.
25 вересня Московський міський суд продовжив арешт кореспонденту Укрінформу Романові Сущенку на два місяці, до 30 листопада.