«Новости Донбасса» піймали канал «Россия 1» на фейковому сюжеті про роботу пункту пропуску на Луганщині
«Новости Донбасса» піймали канал «Россия 1» на фейковому сюжеті про роботу пункту пропуску на Луганщині
Про це повідомляє сайт «Новости Донбасса».
Зокрема в сюжеті йде мова про те, що у буферній зоні людям, начебто, доводиться викидати прямо в річку пакети з м'ясом, бо «українська сторона заборонила провезення через кордон цілий ряд продуктів харчування». При цьому, як відмічає видання, в сюжеті показується кілька кадрів: на одному з них жінка викидає з моста пакет нібито з м'ясом, а на іншому – чоловік в білому халаті перевіряє вміст пакетів людей, які перетинають блокпост.
На цьому кадрі видно, що за цивільними людьми стоїть конкретна людина в формі військового типу. Точно така ж форма надіта на бойовиках «ЛНР» в іншій частині пункту пропуску.
Крім цього, як зазначає «Новости Донбасса», ні СБУ, ні Міністерство з питань окупованих територій і ВПЛ останнім часом не вносило змін до переліку товарів, дозволених для провезення через пункти пропуску. На сьогодні діє список згідно з наказом від 24 березня 2017 року, у якому вказується, що перевозити через пункти пропуску в обидві сторони дозволяється, в тому числі, ковбасні вироби, м'ясо птиці, свинину і яловичину.
Більш того, як йдеться в новині видання, в кінці січня угруповання «ЛНР», посилаючись на побоювання спалахів африканської чуми, заборонила завозити з підконтрольною Україні територію свіже м'ясо, субпродукти, сало і жир тваринного походження.
«Ймовірно, жінка викинула пакет по шляху до пункту пропуску під контролем «ЛНР». На ролику видно, що вона разом з іншими пішоходами рухається в зворотному напрямку від людей, які йдуть в сторону українського поста – про те, що вони направляються на підконтрольну України територію також свідчить прапор «ЛНР» за їх спинами», – звертає увагу видання.
Нагадаємо, за повідомленням Інституту масової інформації, кожна десята новина інтернет-видань т.зв. «ДНР» та «ЛНР» містить пряму мову ворожнечі. 95% таких новин стосується українських громадян та влади: «київська хунта», «окупаційна влада», «нацисти», «карателі», «київська кліка», «бандерівці» тощо.