СБУ спростувала фейкову інформацію про замах на Порошенка

СБУ спростувала фейкову інформацію про замах на Порошенка

24 Жовтня 2017
1208

СБУ спростувала фейкову інформацію про замах на Порошенка

1208
Служба безпеки України заявила, що повідомлення, яке 23 жовтня розіслала нібито її прес-служба, виявилося фейковим.
СБУ спростувала фейкову інформацію про замах на Порошенка
СБУ спростувала фейкову інформацію про замах на Порошенка

Служба безпеки України спростувала інформацію про попередження замаху на президента Петра Порошенка, яка у понеділок, 23 жовтня, поширювалася нібито її прес-службою.

Про це йдеться в повідомленні СБУ на її сторінці в Facebook.

«Служба безпеки України спростовує інформацію, яка ввечері 23 жовтня була нібито поширена з електронної пошти прес-служби. Фейкове повідомлення про попередження СБУ замаху на президента України було відправлено з однієї з сусідніх країн з пошти anonymousemail@orbit.eternalimpact.info з підміною справжньої адреси прес-служби відомства», - зазначено в повідомленні.

Також повідомляється, що наразі фактів злому офіційних поштових та веб-ресурсів СБУ не зафіксовано.

Учора ввечері низка ЗМІ опублікувала новину про те, що СБУ нібито попередила замах на главу держави Петра Порошенка під час його робочої поїздки до Авдіївки Донецької області. 

Нагадаємо, 19 серпня аккаунт у Facebook глави Генерального штабу України Віктора Муженка намагалися зламати невідомі особи. Про це сам пан Муженко написав на своїй сторінці у Facebook.

«Вітаю усіх з Яблуневим Спасом! Бажаю миру та достатку. Користуючись нагодою, повідомляю про спроби невідомих осіб зламати мій профіль у ФБ», – зазначив глава Генштабу.

Як повідомляв «Детектор медіа», Міністерство інформаційної політики України спільно з проектом ЄС «Association4U» створили брошуру про розпізнавання фейків. Проект створено для підвищення інформаційної грамотності населення.

«Критичне ставлення до інформації вимагає зусиль. Щоб захиститися від фейку, треба працювати над собою, а значить, сумніватися в правдивості відомостей. Розроблені МІП матеріали мають допомогти українцям навчитися цьому», – прокоментував проект заступник міністра інформполітики Дмитро Золотухін.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1208
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду