У Дніпрі суд оштрафува чиновника на 500 грн. за «відписку» на запит

У Дніпрі суд оштрафува чиновника на 500 грн. за «відписку» на запит

23 Жовтня 2017
1196
23 Жовтня 2017
15:00

У Дніпрі суд оштрафува чиновника на 500 грн. за «відписку» на запит

1196
У Дніпрі суд визнав винним начальника управління по роботі з персоналом виконкому Дніпровської міської ради за порушення права на доступ до публічної інформації, наклав на нього штраф 510 грн. та відшкодування судового збору 320 грн.
У Дніпрі суд оштрафува чиновника на 500 грн. за «відписку» на запит
У Дніпрі суд оштрафува чиновника на 500 грн. за «відписку» на запит

Про це повідомляє «Доступ до правд».

Інформацій запит стосувався копії розпорядження міського голови, наказу про прийняття на роботу, посадової інструкції та інформації про освіту керівника департаменту Директора департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради.

Проте, як повідомляє «Доступ до правди», чиновник у відповіді копій кадрових документів не надав, а саме розпорядження та наказ про прийняття на роботу необґрунтовано відніс до інформації з обмеженим доступом.

«Суддею встановлено, що відповідь начальника управління по роботі з персоналом департаменту забезпечення діяльності виконавчих органів Дніпровської міської ради не відповідає вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації», –  йдеться у постанові суду.

Згідно з законом, обмеження доступу до інформації здійснюється тільки на підставі «трискладового тесту», тобто при дотриманні таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

«Доступ до правди» повідомляє, що відмова у наданні інформації є обґрунтованою, у разі якщо розпорядник в листі вказує, якому саме з інтересів загрожує розголошення запитуваної інформації, в чому полягає істотність шкоди цим інтересам від її розголошення, чому шкода від оприлюднення такої інформації переважає право громадськості знати цю інформацію. В іншому випадку така відмова надати запитувану інформацію є необґрунтованою.

«Зазначені положення чинного законодавства при наданні відповіді не були дотримані, а тому посилання у відповіді на запит щодо віднесення запитуваної інформації до внутрішньо-організаційних є безпідставним», – стверджує суд.

Нагадаємо, за словами виконавчої директорки Інституту масової інформації (ІМІ) Оксани Романюк, кількість відмов на запити у наданні публічної інформації зросла у поточному році року вдвічі.

Фото: "Радіо Свобода"

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1196
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду