13:08
Вівторок, 10 Жовтня 2017

Редакція «Крим.Реалії» отримала попередження Мінюсту Росії про можливі обмеження як «іноземного агента»

Міністерство юстиції Росії стверджує, що діяльність редакції проекту Радiо Свобода «Крим.Реалії» може «зазнати обмежень», оскільки нібито потрапляє під ознаки російського закону про обмеження для організацій-іноземних агентів.
Редакція «Крим.Реалії» отримала попередження Мінюсту Росії про можливі обмеження як «іноземного агента»
Редакція «Крим.Реалії» отримала попередження Мінюсту Росії про можливі обмеження як «іноземного агента»

Про це йдеться в листі російського відомства від 9 жовтня 2017 року, який є в розпорядженні редакції.

У листі зазначено, що російський закон «Про засоби масової інформації» передбачає «можливість встановлення обмежень для кореспондентів засобів масової інформації тих держав, у яких є спеціальні обмеження для здійснення професійної діяльності журналістів ЗМІ, зареєстрованих у Росії».

«За даними російських компетентних органів, діяльність вашої організації потрапляє під ознаки, встановлені у статті 2 федерального закону «Про некомерційні організації» для організацій-іноземних агентів», – йдеться там також.

Про які конкретно «компетентні органи» йдеться, не уточнюється.

Як повідомляв «Детектор медіа», телеканал «Настоящее время» також отримав попередження від Міністерства юстиції Росії про те, що його діяльність може бути кваліфікована як діяльність іноземного агента і, відповідно, піддатися обмеженням. Аналогічні листи отримали «Idel.Реалії» і «Радіо Свобода» - інші редакції, що працюють в рамках американської телерадіомовної корпорації «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода».

Читайте також

Нагадаємо, навесні 2016 року в Криму відбулись масові обшуки у низки незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Відносно автора Крим.Реалії і Радiо Свобода Миколи Семени ФСБ Росії порушила кримінальну справу за підозрою в «закликах до порушення територіальної цілісності Росії». 22 вересня 2017 року підконтрольний Росії суд в анексованому Криму визнав журналіста Миколу Семену винним і засудив його до двох з половиною років позбавлення волі умовно, із забороною займатися публічною діяльністю. Його прізвище внесли до російського списку екстремістів.

Президент RFE/RL Томас Кент назвав звинувачення проти Семени «частиною узгоджених зусиль російської і підтримуваної Росією влади (Криму – КР) перешкодити журналістській місії RFE/RL щодо забезпечення незалежної преси для жителів Криму». Він засудив вирок Миколі Семені і назвав його «спробою змусити замовкнути незалежні голоси в Криму».

У серпні 2016 року сайт Крим.Реалії за розпорядженням підконтрольної Кремлю прокуратури Криму був заблокований на всій території півострова. Віце-президент RFE/RL Ненад Пеїч засудив це «посягання на роботу Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода і право громадян на отримання вільного доступу до інформації».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
358
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop