Поліція знайшла фрагменти тіла загиблої шведської журналістки Кім Волл, які були затоплені

Поліція знайшла фрагменти тіла загиблої шведської журналістки Кім Волл, які були затоплені

7 Жовтня 2017
1873
7 Жовтня 2017
14:02

Поліція знайшла фрагменти тіла загиблої шведської журналістки Кім Волл, які були затоплені

1873
Данські водолази виявили голову, ноги і одяг шведської журналістки Кім Волл, яка загинула за невстановлених обставин на підводному човні винахідника Петера Мадсена.
Поліція знайшла фрагменти тіла загиблої шведської журналістки Кім Волл, які були затоплені
Поліція знайшла фрагменти тіла загиблої шведської журналістки Кім Волл, які були затоплені

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на  АР

«Частини тіла та одяг були знайдені в п'ятницю в поліетиленових пакетах разом з ножем та важкими металевими шматками для занурення», - йдеться у повідомленні місцевої поліції. 

За словами слідчого, на черепі Кім Волл не було слідів переломів. Досі причина смерті журналістки не встановлена.

Як відомо, у вбивстві шведської журналістки на підводному човні «Наутілус» обвинувачується данський винахідник Петер Мадсен.

Нагадаємо,  шведська журналістка Кім Волл 10 серпня вирушила писати матеріал про данського бізнесмена та винахідника Петера Мадсена (Peter Madsen), який створив найбільший в світі приватний саморобний підводний човен «Наутілус». Цього дня її бачили востаннє. 11 серпня її бойфренд повідомив, що вона не повернулася з інтерв’ю, й поліція розпочала пошуки.

Підводний човен поліція знайшла вранці в бухті Коге в 50 кілометрах на південь від Копенгагена. Учасник пошуків розповів Associated Press, що побачив Мадсена в рубці «Наутілуса»; потім чоловік спустився вниз, з човна наче вийшло повітря, і він почав тонути. Згодом він розповів журналістам, що човен затонув через несправність, однак поліція вважає, що власник навмисне його потопив. Тоді Петер Мадсен заявив, що ще увечері 10 серпня висадив журналістку в гавані Копенгагена після того, як вона закінчила роботу над репортажем.

22 серпня на півдні Копенгагена було знайдене понівечене тіло, яке згодом експерти ідентифікували як тіло Кім Волл. Також в «Наутілусі» експерти виявили сліди крові, які також належали журналістці.

На початку вересня Петер Мадсен постав перед судом та розповів свою версію смерті журналістки. За його словами, журналістка загинула від випадкового удару люком. Мадсен стверджує, що хотів вчинити самогубство, потопивши човен і себе у ньому, але потім передумав.

На жорсткому диску, який належить капітану підводного човна «Наутілус» Петеру Мадсену, поліція знайшла фото та відео з обезголовленими жінками. На відеозаписі жінок катують, обезголовлюють і спалюють. Петер Мадсен заявив, що жорсткий диск йому не належить і до нього мають доступ усі, хто працював з ним у лабораторії.

Суд постановив залишити підозрюваного під вартою ще на чотири місяці, оскільки розслідування триває. Прокурор Джейкоб Буч-Джепсен (Jakob Buch-Jepsen) сказав, що підозри щодо вини Петера Мадсена посилилися.

Розтин тіла також виявив ножові рани, які були нанесені жінці невдовзі після смерті. Точну причину загибелі журналістки Кім Волл експерти поки не встановили.

Представник Організації з безпеки і співпраці в Європі з питань свободи засобів інформації Арлем Дезір заявив, що смерть Кім Волл вказує на загрози, яких зазнають журналісти. «Смерть журналіста також є дуже сумним нагадуванням, що редактори та видання повинні визнати все більш важливу роль, яку фрілансери грають у висвітленні подій», - зазначив він.

Кім Волл співпрацювала як фрілансер з Foreign Policy, The Atlantic, Harpers, Guardian, New York Times, Vice, The South China Morning Post та багатьма іншими виданнями.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1873
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду