Команда Бігуса оприлюднила 18 онлайн-сервісів для розслідувачів
Команда Bihus.info оприлюднила добірку інструментів, які можуть бути корисними для журналістів-розслідувачів
На сайті детально описаний кожен з 18-ти інструментів:
- Google Earth – корисний інструмент для роботи з «земельними» розслідуваннями. Тут зберігаються супутникові зображення всієї земної поверхні, фотографії як сучасні, так і історичні. Карти також показують реальність, орієнтуючи вас за часом і місцевості.
- Wikimapia.org – онлайн-енциклопедія, мета якої - відзначити і описати всі географічні об'єкти на Землі. Ресурс неофіційний, але інформативний. Будь-який бажаючий може відзначити яку-небудь будівлю або місце. Тут можна знайти дані, яких немає в офіційних джерелах.
- За цим посиланням ви знайдете докладні інструкції для детального і точного пошуку інформації в Google з використанням таких знаків, як +, -, «», |, and, or і інше.
- Investigative Dashboard надає користувачам широкий спектр ресурсів та настанов з розслідувальної журналістики. Крім того, на цьому ресурсі - добірки відкритих даних, що мають відношення до різних місць світу - від Абу-Дабі до Замбії. Наприклад, це посилання буде корисне в роботі з корупційними кейсами
- Arachnys Compass – сайт з безкоштовними корпоративними, судовими та інформаційними даними по всьому світу.
- Social Searcher – цей онлайн-ресурс дозволяє шукати контент в соціальних мережах, в режимі реального часу і надає глибокі аналітичні дані. Користувачі можуть здійснювати пошук без входу в систему в Twitter, Google+, Facebook, Youtube, Instagram, Tumblr, Reddit, Flickr, Dailymotion і Vimeo.
- Yomapic – пошук контенту в соцмережах в залежності від місця розташування.
- Twitter Advanced Search – ресурс, що дозволяє зробити розширений пошук Twitter.
- Whois Lookup – пошук сервера, контактних даних власника за назвою сайту.
- Internet Archive – некомерційна онлайн-бібліотека з мільйонами безкоштовних книг, фільмів, програм, музики, сайтів і багато чого іншого.
- FotoForensics – за допомогою цього інструменту можна перевірити, чи була фотографія оброблена в Фотошопі.
- Offshore LeaksDatabase – база даних, яка містить зібрані майже за 30 років дані про власність офшорних компаній по всьому світу.
- GooglePublic Data Explorer містить дані про найбільші організації світу – від Світового банку до МВФ.
- Якщо ви працюєте над історіями, що мають відношення до Європи, скористайтеся European DataPortal. Публічні дані на різні теми, включаючи навколишнє середовище, економіку, освіту, охорону здоров'я і багато іншого.
- Якщо ви працюєте з державними документами або першоджерелами, DocumentCloud допоможе вам знайти інформацію про людей, місця і організаціях, згаданих в цих документах.
- Якщо ви розслідуєте історію, пов'язану з витратами державних структур у вашій країні, спробуйте знайти інформацію в OpenSpending. Сайт містить 1095 наборів даних з державних витрат в 76 країнах.
- LittleSis – це ресурс, який збирає інформацію про людей з найвпливовіших кіл суспільства.
- OpenCorporates пропонує дані про більш ніж 93 мільйони підприємств по всьому світу
Нагадаємо, у листопаді 2016 року журналіст Денис Бігус повідомив про запуск повнотекстового пошуку по деклараціях чиновників на сайті «Декларації».
Фото: bihus.info
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
22.09.2017 10:20
Переможець конкурсу «Є-Розслідування» з’ясував, що місцева влада витратила на самопіар 26,6 млн. грн
«Детектор медіа»
1 498
05.06.2017 15:36
Після розслідування програми Бігуса суд зобов’язав ГПУ відкрити справу щодо менеджерів «Батьківщини»
«Детектор медіа»
1 495
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ