ІМІ за півроку нарахував в Україні 122 випадки порушення свободи слова

ІМІ за півроку нарахував в Україні 122 випадки порушення свободи слова

14 Липня 2017
2069
14 Липня 2017
13:38

ІМІ за півроку нарахував в Україні 122 випадки порушення свободи слова

2069
Найбільша кількість порушень зафіксована у категорії «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів»
ІМІ за півроку нарахував в Україні 122 випадки порушення свободи слова
ІМІ за півроку нарахував в Україні 122 випадки порушення свободи слова

За перше півріччя 2017 року експерти Інституту масової інформації зафіксували загалом в Україні 122 випадки порушень свободи слова – порівняно до 129 випадків за аналогічний період 2016 року.

Такими є результати щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова», повідомили в ІМІ.

Якщо враховувати окуповані території Донбасу і Криму, кількість порушень з початку року становить 132 (за аналогічний період 2016 року – 154).

Найбільшу кількість порушень за шість місяців 2017 року було зафіксовано у категорії «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» – 42 випадки (за той же період 2016 року – 46 випадків).

На другому місці за кількістю порушень опинилася категорія «обмеження доступу до публічної інформації». Цього року експерти ІМІ відзначають негативну тенденцію у цій категорії – зокрема з початку року було зафіксовано 17 випадків порушень, пов’язаних з доступом до інформації, тоді як за той же період 2016 року було зафіксовано 9 таких випадків.

До трійки лідерів за кількістю порушень також увійшли погрози журналістам (14 випадків), проте кількість погроз суттєво зменшилась порівняно з аналогічним періодом минулого року (24 випадки).

Водночас експерти ІМІ відзначають зменшення фізичної агресії щодо журналістів – з початку року було зафіксовано 9 нападів порівняно до 23 нападів, зафіксованих протягом аналогічного періоду минулого року.

Негативною тенденцією першого півріччя 2017 є збільшення кількості випадків пошкодження майна журналістів: з початку року сталося 9 таких випадків, а в 2016 році – лише один.

Загалом у першому півріччі 2017 року свобода слова порушувалася у 20 областях України. Найбільша кількість таких порушень зафіксована у Києві та області – 30 випадків, на Полтавщині (12 випадків) та у двох регіонах (Одещина та Миколаївщина), де зафіксовано по 9 випадків відповідно.

Нагадаємо, цього року Полтавщина вперше увійшла до переліку областей-антилідерів за кількістю порушень свободи слова: лише за другу половину травня там було зафіксовано шість випадків порушень прав журналістів.

Основними порушниками прав журналістів стали: приватні особи – 67 випадків, місцева влада – 18 випадків, правоохоронці з силовиками – 9 випадків, судова влада – 5 випадків.

Також вперше з початку року зафіксовано випадок викрадення українського блогера в окупованому бойовиками «ДНР» Донецьку – Станіслава Васіна (Асєєва).

В окупованому Росією Криму ІМІ зафіксував 8 випадків порушень прав журналістів та 2 випадки на непідконтрольних України частинах Луганської та Донецької областей. Утискають свободу слова на півострові переважно правоохоронні органи окупаційної влади – співробітники ФСБ Росії, Центру «Е» та інші.

Нагадаємо, 27-річний Станіслав Васін (справжнє ім’я – Станіслав Асєєв) зник у Донецьку на початку червня.

18 червня рідні громадян України, незаконно ув’язнених у РФ, Криму та на тимчасово не контрольованій Україною території Донбасу, а також ініціатива «Євромайдан SOS» звернулися до віце-президента США Майкла Пенса з проханням порушити питання перед вищим керівництвом РФ щодо звільнення цих людей, у тому числі – Станіслава Асєєва (Васіна).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2069
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду