СБУ зробила висновок, що за кібератакою 27 червня стоять спецслужби РФ

СБУ зробила висновок, що за кібератакою 27 червня стоять спецслужби РФ

1 Липня 2017
1427

СБУ зробила висновок, що за кібератакою 27 червня стоять спецслужби РФ

1427
Служби безпеки України заявляє, що кібератака, яка відбулась 27 червня на державні установи, об’єкти, фінансового, енергетичного транспортного сектору, а також приватні підприємства за допомогою шкідливого програмного продукту Petya.A, мала на меті цілеспрямовану дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні.
СБУ зробила висновок, що за кібератакою 27 червня стоять спецслужби РФ
СБУ зробила висновок, що за кібератакою 27 червня стоять спецслужби РФ

Про це  йдеться у повідомленні Прес-центру СБУ.

За оцінкою СБУ, зараження, яке було сплановане та здійснене заздалегідь, відбувалось у декілька етапів та стартувало напередодні національного державного свята – Дня Конституції.

Кібеатака справляє враження звичайного вірусу типу ransomeware (програмне забезпечення для вимагання грошей), створеного для збагачення зловмисників, але, як твердить СБУ, насправді вірус є прикриттям масштабної атаки, спрямованої на Україну.

«Про це свідчить відсутність реального механізму заволодіння коштами, примітивність якого лише підтверджує думку про те, що збагачення не було ціллю атаки», - заявляє Служба безпеки.

СБУ відмічає також оригінальність та специфічність масштабного вектору зараження, пов’язаного з використанням прикладного бухгалтерського програмного забезпечення. За даними джерел СБУ за останні роки він зустрічався лише раз під час кібератаки з боку Північної Кореї. Таким чином, основним призначенням вірусу було знищення важливих даних та порушення роботи державних і приватних установ України для поширення панічних настроїв серед населення.

Наявні дані, у тому числі отримані у рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають СБУ підстави вважати, що до атак причетні ті ж самі хакерські угрупування, що у грудні 2016 року атакували фінансову систему, об’єкти транспорту та енергетики України з використанням ШПЗ TeleBots та Blackenergy. Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ.

Служба безпеки України повідомляє, що у взаємодії з Національною поліцією, Держспецзв’язку, партнерськими правоохоронними органами, міжнародними антивірусними компаніями та провідними виробниками телекомунікаційного і програмного забезпечення продовжує здійснювати заходи, спрямовані на локалізацію наслідків кібератаки.

Нагадаємо, за фактом масштабної кібератаки на українські державні установи та компанії , яка сталася 27 червня, відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж».

Народний депутат України Антон Геращенко заявив, що кібератаку під видом вірусу-здирника було організовано спецслужбами РФ. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов також заявив про «російський слід» кібератаки.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав кібератаку на українські державні органи і компанії «безпрецедентною».

З 27 червня до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб.

Нині СБУ бореться з вірусом Petya спільно з FBI, NCA та кібербезпековими інституціями. Крім того започаткована Україною і НАТО спільна платформа у протидії гібридній війні.

Як повідомляв «Детектор медіа», секретар РНБОУ Олександр Турчинов заявив, що одним із  механізмів поширення комп’ютерного вірусу Petya була система оновлення ПЗ бухгалтерської звітності і документообігу. Також він зазначив, що «активно використовувались системи «сірого інтернету», зокрема, можливості VPN, ТОR тощо, які активно рекламуються на російських ресурсах, доступ до яких було заборонено рішенням РНБО».

Турчинов наголосив, що багато державних установ зазнали пошкоджень через те, що системно не виконували рішення РНБО і доручення Національного координаційного центру кібербезпеки.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1427
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду