13:00
Неділя, 11 Червня 2017

Микола Вересень: «Ви, може, і ліберали для Росії, але для світу — все одно імперіалісти»

9 797
Свій виступ на круглому столі у Празі український журналіст закінчив зверненням до росіян, яке перекладачі соромилися перекладати.
Микола Вересень: «Ви, може, і ліберали для Росії, але для світу — все одно імперіалісти»
Микола Вересень: «Ви, може, і ліберали для Росії, але для світу — все одно імперіалісти»

«Діалог: Європа — Росія. Відновлення безпеки в Європі: короткострокові й довгострокові заходи» — круглий стіл під такою назвою відбувся 8-9 червня 2017 року у Празі. Обговорення ініціювала громадська організація «Відкрита Росія», залучивши депутатів Європарламенту та експертів профільних європейських організацій.

Разом з членами громадської організації «Відкрита Росія» у діалозі взяли участь їх колеги ліберальних поглядів – політики, журналісти, науковці із Росії.

Європейську позицію представляли члени Європарламенту, парламенту Чеської Республіки, а також експерти знаних у світі наукових і громадських організацій:

Chatham House,

Празького центру громадянського суспільства,

Міжнародного республіканського інституту,

Паризької школи міжнародних відносин,

Інституту Євро-Антлантичного співробітництва.

Учасником від України був журналіст Микола Вересень: його запросив Оксфордський університет як фахівця, який тривалий час співпрацював із Всесвітньою службою ВВС.

Микола розповів «Детектору медіа», про що саме ішлося на заході, та прокоментував свій виступ на ньому.

Росія — це загроза для Європи чи лише проблема? Коли у відносинах між Росією та Європою все пішло не так? Європі варто приймати Росію такою, якою вона є, чи міряти за європейськими стандартами? Чому Росія для Європи ніколи не стане Китаєм? Хто переможе в боротьбі за Росію — принципи чи інтереси?

Ці та інші запитання, за словами Миколи Вересня, поставили перед собою близько тридцяти учасників заходу — фахівці, які опікуються проблемою в Європарламенті, парламентах своїх країн чи громадських організаціях, деякі з яких створено нещодавно — «під проблему». Обговорення мало вигляд закритого для преси академічного засідання, яке проводилось у стінах The CEELI Institute у Празі — Інституту правових ініціатив Центральної та Східної Європи.

У коментарі «Детектору медіа» Микола Вересень зазначив: про україно-російський воєнний конфлікт розмова точилася весь час. Проте ключовим моментом було інше. Росіяни намагалися умовити європейців допомогти в боротьбі з режимом російського президента, який «остаточно знахабнів під час української кризи». Отже на запитання «Хто винен?» росіяни відповіли. Наразі намагаються зрозуміти «Що робити?».

Звертаючись до учасників круглого столу з Росії, Микола Вересень озвучив дві тези:

«Перше. Майте на увазі: крім вас самих, ніхто нічого не зробить. Мій дід не раз говорив моєму батькові: “Ти підіймай — а я підштовхну”. Європейці допоможуть, якщо захочуть. Хоча можуть вирішити, що Росія — не їхня країна. А відтак все одно — робити мусите ви самі».

Під час нинішнього круглого столу, за словами журналіста, росіяни-ліберали вкотре продемонстрували відому позицію: «Європейці хвалили українців зі страшною силою. Натомість росіяни, хоч і говорили, що люблять Україну, ухилялися від прямих запитань про подальшу долю півострова: їм важко було тримати цей діалог. Певна частина говорила, що “Крым нужно отдавать Украине, конечно!». Інші мовчали і задумливо дивилися у призахідне небо Праги…»

Цього стосувалася друга теза Миколи Вересня, адресована росіянам-лібералам:

«Мене мало цікавлять російські громадяни, які становлять більшість, — ті 86 %, які підтримують нинішнього російського президента. Для людства вони втрачені. А от 14 % решти — до цих лібералів у мене багато питань. Ви лізете до українців із критикою з будь-якого приводу. На загоєння ран у наших стосунках і так знадобляться десятиріччя. А кожен такий коментар віддаляє цю можливість. Навіть сам очільник «Відкритої Росії» ініціює зайву полеміку: “Як писати: на чи в Україні?” Хоча жодного разу не відповів на просте запитання європейців: “Крим — український чи російський?” І це, за словами громадських активістів, викликало абсолютний шок у європейських студентів та аналітиків! Тим більше — він не сказав: “Прийду до влади — віддам негайно!”».

Зважаючи на це, Микола Вересень пояснював росіянам особисто: «Ви, може, і ліберали для Росії, але для світу — все одно імперіалісти».

У межах круглого столу представники «Відкритої Росії» також відзвітували про проведений у жовтні 2016 року в Берліні Форум Бориса Немцова. «Звісно, згадували Борю. Я теж розповів, як ми спілкувалися з ним. І про те, чим він відрізнявся від усіх. Він часто запитував про Україну. А російські ліберали все про Україну знають», — підсумовує Микола Вересень.

Можливо, тому свій виступ на круглому столі український журналіст закінчив зверненням до росіян, яке перекладачі соромилися перекладати: «От@@@тесь, наконец, от нас!».

Читайте також

Фото: m.kontrakty.ua

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9797
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду