Після анексії Криму в Росії стали частіше нападати на журналістів і активістів – аналітик «Агори»
Після анексії Криму в Росії стали частіше нападати на журналістів і активістів – аналітик «Агори»
Про це він сказав в інтерв'ю «Крим.Реалії».
За словами Даміра Гайнутдінова, подібні напади не розслідуються, а спроба дати їм відсіч, як правило, може закінчитися кримінальним переслідуванням жертв нападів.
«За останні три роки ми виявили майже дві сотні кейсів, пов'язаних з обмеженням та переслідуванням російських громадян за підтримку України і обговорення приналежності Криму. З 16 відомих в Росії кримінальних справ за статтею 280.1 КК Росії (сепаратизм) дев'ять – це кримські справи, тобто вони були порушені саме за публічне обговорення питання про статус Криму», – сказав аналітик.
Він додав, що також в Росії «відзначається посилення обмежень свободи інтернету, виражене в прагненні влади все заблокувати і контролювати».
«Простежуються факти блокування інтернет-сайтів, закриття медіа саме у зв'язку з обговоренням кримських подій. Один із прикладів – інтернет-газета Каспаров.ru», – додав Гайнутдінов.
Дамір Гайнутдінов – один з авторів доповіді міжнародної правозахисної групи «Агора», присвяченої стану свободи слова в Росії і цензурі внаслідок конфлікту з Україною, кандидат юридичних наук, співзасновник Асоціації користувачів інтернету Росії, представник у російських судах інтересів ряду сайтів, заблокованих з ініціативи влади.
Нагадаємо, російського опозиційного журналіста, публіциста і правозахисника, радянського дисидента Олександра Подрабінека допустили як громадського захисника на процес у справі заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, якого влада анексованого Росією Криму звинувачує в сепаратизмі.
На фото - Дамір Гайнутдінов, правовий аналітик Міжнародної правозахисної організації «Агора»
Фото: «Крим.Реалії»