The New York Times розкрила, як Росія фінансує своїх пропагандистів у Східній Європі
The New York Times розкрила, як Росія фінансує своїх пропагандистів у Східній Європі
Про це повідомляє «Укрінформ».
У публікації The New York Times розкривається історія чеського активіста Ладислава Кашуки, який брав участь в організації мітингів.
Як повідомляється, він отримував гроші з Москви, на які організовував вуличні акції протесту. Йому запропонували початкову виплату в розмірі 300 євро на придбання прапорів та іншої необхідної атрибутики для акцій протесту проти НАТО та прозахідного уряду в Україні в Празі. Пізніше йому було запропоновано 500 євро, щоб купити відеокамеру, аби знімати та викладати у мережі пропагандистські відео. Були запропоновані також й інші невеликі суми.
Ладислав Кашука розповів, що влітку 2014 року він отримав 1,5 тис. євро від російського письменника-націоналіста білоруського походження Олександра Усовського. Видання повідомляє, що про їх співпрацю стало відомо з листування через електронну пошту і соцмережі, які пізніше викрили українські хакери.
«Це відкриває на найбільш низовому рівні особливо таємний аспект російської стратегії впливу: активістів-фрілансерів, які просувають ідеї РФ за кордоном, отримуючи підтримку від російських олігархів та інших наближених до Кремля осіб, а не конкретно від держави Росії», - йдеться у розслідуванні видання.
Зазначається, що діяльність Усовського була направлена на політичних маргіналів в Чехії, Угорщині, Польщі і Словаччині, але їх зусилля з тріском провалилися.
Також видання вказує на зв'язок Усовського з російським олігархом Костянтином Малафєєвим, який упродовж тривалого часу спонсорував письменника та його агентів. Проте згодом Усовський зажадав все більше грошей і почав пропонувати амбіціозніші ідеї.
Як пише видання, у березні 2015 року «польським друзям» Усовського знадобилося 292 700 євро, щоб потрапити до парламенту, а ультраправа угорська партія «Йоббік» запросила 10 тисяч євро на свій розвиток. Окрім цього, Усовський попросив 3 тисячі євро для неофашистської воєнізованої групи «Угорська гвардія». Малафєєву здалося, що це завеликі витрати, тому він припинив фінансування діяльності письменника.
За словами колишнього чиновника зі словацького МВС Даніеля Міло, який в даний час є експертом з екстремізму в Globsec, Усовський «є хорошим прикладом російських методів». «Він - маленький гвинтик у великій промисловості. Їх може бути декілька десятків», - сказав він.
Нагадаємо, українські хакери з «Кіберхунти» та «Українського кіберальянсу» зламали листування одного з координаторів «русского мира» в Східній Європі, білоруса Олександра Усовського, який займався проплаченими антиукраїнськими акціями у Польщі.