«Наші гроші» доводять неточність підрахунків ГПУ щодо збитків бюджету і повернутих коштів

«Наші гроші» доводять неточність підрахунків ГПУ щодо збитків бюджету і повернутих коштів

25 Травня 2017
1147
25 Травня 2017
17:33

«Наші гроші» доводять неточність підрахунків ГПУ щодо збитків бюджету і повернутих коштів

1147
Журналіст, головний редактор видання «Наші гроші» Олекса Шалайський заявляє, що у Генеральної прокуратури України немає якісної системи реального підрахунку збитків державного бюджету і повернутих грошей.
«Наші гроші» доводять неточність підрахунків ГПУ щодо збитків бюджету і повернутих коштів
«Наші гроші» доводять неточність підрахунків ГПУ щодо збитків бюджету і повернутих коштів

Про він сказав, презентуючи результати власного дослідження, повідомляє «Українська правда».

Народний депутат Віктор Чумак розповів, що він звернувся із запитом і отримав від ГПУ судові рішення за 2016 рік.

«Розпочалася ця справа на початку цього року, коли в січні місяці ГПУ була розповсюджена інформація про те, що за позовом ГПУ на користь громадян та держави в 2016 році присуджено 15,5 млрд гривень. Реально повернуто за рік 9 млрд грн. Скасовано майже тисячу незаконних судових рішень, чим попереджено втрати держави на 2,3 млрд гривень», - сказав Чумак.

«На всіх виступах тоді генпрокурор Юрій Луценко повторював, що це повернуті живі, реальні гроші», - додав він.

Нардеп Чумак повідомив, що всі рішення суддів передав на підрахунок проекту «Наші гроші».

Олекса Шалайський розповів, що під час підрахунку вони «дуже лояльно ставилися до Генпрокуратури».

«Де можна було зарахувати їхній здобуток, ми там рахували, навіть якщо там були глибокі сумніви. Однак фінальною цифрою, що у нас вийшло, що підтверджено 3,8 млрд гривень з цієї десятки (10 млрд.грн. – Ред.)», - сказав він.

Олекса Шалайський розповів, що активісти спробували розібратися, яким чином ГПУ «наганяє ці суми (повернути грошей. – Ред.)».

«Є три найбільших проблеми із цими пакунками (із рішеннями суддів. – Ред.). Перша, що повертаються гроші з бюджету у бюджет, і це рахується прокурорами, що це повернення. Друга, що надувається, за рахунок нормативної оцінки землі. Третя, що прокуратура вступає в судовий процес тоді, коли вона взагалі там не потрібна. І на наше враження, вона вступає лише для того, щоб собі зробити планові надходження», - сказав він.

За його словами було опрацьовано 5 600 судових рішень.

«Фіналом можна сказати, що системи реального підрахунку збитків державного бюджету в Генеральній прокуратурі не існує», - сказав Шалайський.

Нагадаємо, керуючий директор компанії ICU та фінансовий радник Петра Порошенка Макар Пасенюк спростував інформацію у публікації видання «Наші гроші» про те, що його «тещу» Віру Ульянченко, яка у 2006-2009 роках очолювала Київську ОДА, судитимуть за зловживання службовим становищем та розкраданні майна за так зване мисливське угіддя «Сухолуччя» екс-президента Віктора Януковича.

Видання «Наші гроші» в своєму матеріалі посилається на повідомлення порталу «Судова влада України». Судячи з публікації, восени прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо 18 осіб, серед яких колишня голова Київської обласної держадміністрація Віра Ульянченко». 

Олекса Шалайський, головний редактор сайту «Наші гроші», сказав у коментарі «Детектору медіа», що у разі, якщо буде доведено помилку, видання опублікує спростування.

На фото - Олекса Шалайський

Фото: nikorupciji.org

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1147
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду