Прес-секретар Путіна заявив, що Сущенко діяв проти Росії, і лист сина журналіста «не змінює суті»

Прес-секретар Путіна заявив, що Сущенко діяв проти Росії, і лист сина журналіста «не змінює суті»

22 Травня 2017
1369
22 Травня 2017
17:13

Прес-секретар Путіна заявив, що Сущенко діяв проти Росії, і лист сина журналіста «не змінює суті»

1369
Прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков підтвердив інформацію про передачу в Кремль листа сина арештованого в Росії українського журналіста Романа Сущенка.
Прес-секретар Путіна заявив, що Сущенко діяв проти Росії, і лист сина журналіста «не змінює суті»
Прес-секретар Путіна заявив, що Сущенко діяв проти Росії, і лист сина журналіста «не змінює суті»

Про це повідомляє російське агентство «Інтерфакс».

«Дійсно, було передано лист, написаний дитиною, але це абсолютно не змінює суті того, що ставиться в провину пану Сущенку. І пов'язано це з його діяльністю, спрямованої проти нашої держави», - заявив Дмитро Пєсков журналістам.

Раніше 9-річний Максим Сущенко, син незаконно затриманого в Росії кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка, звернувся з листом до президента РФ Володимира Путіна.

«Від Вас багато залежить у долі мого батька, і в моїй долі теж. Думаю, якщо б Ви особисто вникли в цю історію, то у мене був би хороший шанс знову зустрінеться з батьком…Сподіваюсь, що ця історія завдяки моєму листу може закінчитися, і батько повернеться додому», - написав Максим Сущенко.

Президент України Петро Порошенко під час прес-конференції 14 травня заявив, що результатом його телефонних переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним став дозвіл російської сторони на відвідини дружиною Романа Сущенка у СІЗО «Лефортово» у Москві.

Після цього Марка Фейгіна, адвоката Романа Сущенка, не пустили до підзахисного в СІЗО «Лефортово» напередодні засідання суду у Москві про розгляд скарги на продовження арешту. Адвокат припустив, що Путін образився на слова Порошенка про телефонну розмову щодо справи Сущенка.

Як писав «Детектор медіа», власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.

15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року. Тоді Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.

25 січня Лефортовський районний суд Москви відмовився приймати лист від Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ), в якому заявлено, що Сущенко не є співробітником управління та продовжив арешт незаконно затриманого в РФ журналіста Сущенка ще на три місяці, до 30 квітня 2017 року. Пізніше Слідче управління (СУ) ФСБ долучило до справи журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка документи, запитані і одержані адвокатом Марком Фейгіним від українських відомств.

26 квітня Лефортовський районний суд Москви подовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку до 30 червня 2017 року.

18 травня Московський міський суд відхилив скаргу адвоката Марка Фейгіна на рішення суду про продовження утримання під вартою до 30 червня його підзахисного Романа Сущенка.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1369
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду