19:03
Понеділок, 15 Травня 2017

Журналістка поскаржилась омбудсмену на Чернівецьку лікарню, яка відмовила у наданні декларацій керівництва

У Чернівцях у комунальній обласній клінічній лікарні відмовили місцевій журналістці в наданні копій декларацій керівництва медичного закладу за 2015 рік, а також відомостей про зарплату, вказавши, що ця інформація не є публічною, дозволу на її оприлюднення особи не давали.
Журналістка поскаржилась омбудсмену на Чернівецьку лікарню, яка відмовила у наданні декларацій керівництва
Журналістка поскаржилась омбудсмену на Чернівецьку лікарню, яка відмовила у наданні декларацій керівництва

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

Журналістка Надія Вірна запитувала інформацію в Ченівецькій комунальній обласній клінічній лікарні вже вдруге. Перший запит, за її словами, був проігнорований адміністрацією закладу.

Надія Вірна 15 травня скерувала скаргу до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини щодо усунення порушень права на доступ до публічної інформації та притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності за статтею 212-3 КУпАП.

Як зауважив у скарзі медіаюрист «Платформи прав людини» Олександр Бурмагін, відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону України «Про захист персональних даних» персональні дані, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленій за формою і в порядку, встановленими Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», не належать до інформації з обмеженим доступом.

Журналістка просить провести перевірку на предмет вчинення адміністративних правопорушень посадовими особами обласної комунальної установи «Чернівецька обласна клінічна лікарня» у зв’язку з відмовою у наданні публічної інформації та копій документів на запит фізичної особи, притягти до адміністративної відповідальності осіб, які протиправно обмежили доступ до публічної інформації за статтею 212-3 КУпАП та зобов'язати надати відповідні документи.

Раніше Надія Вірна започаткувала ініціативу «На суд за доступ», яка компенсує журналістам та активістам витрати на судовий збір щодо позовів про захист права на інформацію.

Нагадаємо,  голова Ізяславської райдержадміністрації (РДА), депутат обласної ради Борис Яцков не зміг довести в суді, що журналісти обласної газети «Подільські вісті» (Хмельницька область), оприлюднивши відомості з його електронної декларації, заплямували честь, гідність і ділову репутацію посадовця.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
464
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop