Деякі мешканці окупованої частини Донеччини можуть дивитися українські канали під час перебування на дачах - МІП
Деякі мешканці окупованої частини Донеччини можуть дивитися українські канали під час перебування на дачах - МІП
Про це він сказав, здійснивши аналіз стану телерадіомовлення на території селища Дробишеве Лиманської міської територіальної громади (Донецька область), повідомляє сайт МІП.
Староста селища Дробишеве та села Дерилове Інна Погуляй охарактеризувала ситуацію зі станом українського мовлення в населеному пункті як цілком задовільну.
«У селищі немає жодних проблем із ефірним мовленням. Приймаємо сигнал каналів "Інтера", ТРК "Україна", "UA:Першого", 5-го каналу, Нового каналу. Нещодавно з'явились ICTV, СТБ, місцевий канал», - сказала вона.
За словами старости, багато місцевих жителів користуються цифровим телебаченням «Т2», не менше половини мають супутникові тарілки.
Олександр Бригинець, під головуванням якого здійснюється моніторингова місія, зазначає: «Специфіка селища в тому, що тут знаходяться дачі людей з тимчасово непідконтрольних Первомайського, Горлівки, Макіївки. Нині власники цих дач - переселенці, які виїхали зі своїх окупованих міст - постійно проживають у селищі. Таких понад 1200».
За його словами, гарне телерадіозабезпечення забезпечення дає змогу селянам не лише самим розуміти ситуацію, а й підтримувати гарну поінформованість переселенців, які знаходяться в досить тісному контакті з тими, хто залишився на окупованих територіях.
Нагадаємо, у листопаді 2016 року було завершено зведення нової телевежі на горі Карачун поблизу Слов’янська (Донецька область) для покращення українського мовлення на півночі Донеччини, що контролюється українською владою.
5 грудня 2016 року у Слов’янську відкрили телевежу на горі Карачун, яку було зруйновано бойовиками у 2014 році. Телевежа передаватиме сигнал українських мовників.
Керівник Антикризового медіацентру Сергій Попов, побувавши на Карачуні, повідомив, що висота нової телевежі складе 186 метрів, однак цього недостатньо, щоб українське телебачення досягало меж Донецька та інших міст, які наразі контролюються бойовиками «ДНР».
У березні колишня заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова спростувала повідомлення, що на новій телевежі, зведеній на горі Карачун поблизу Слов’янська, начебто не працюють передавачі українського мовлення.
На фото - під час відвідин Дробишевого
Фото: МІП