Відбулося перше засідання у судовій справі Анатолія Шарія проти «Детектора медіа»

Відбулося перше засідання у судовій справі Анатолія Шарія проти «Детектора медіа»

13 Квітня 2017
2527
13 Квітня 2017
14:15

Відбулося перше засідання у судовій справі Анатолія Шарія проти «Детектора медіа»

2527
Наступний судове засідання відбудеться 14 червня 2017 року.
Відбулося перше засідання у судовій справі Анатолія Шарія проти «Детектора медіа»
Відбулося перше засідання у судовій справі Анатолія Шарія проти «Детектора медіа»

Сьогодні, 13 квітня, у Шевченківському районному суді міста Києва відбулося судове засідання у справі за позовом блогера Анаталія Шарія до ГО «Детектор медіа» та її позаштатного автора Богдана Логвиненка.

Анатолій Шарій подав позовну заяву до Шевченківського суду у лютому цього року через матеріал «Друга найчисленніша біомаса. Про “Дождь” і не тільки», що, на думку позивача, принижує його честь, гідність та ділову репутацію. Він вимагає від видання «Детектор медіа» визнання інформації недостовірною та її спростування.

«Детектор медіа», у свою чергу, повністю заперечує позовні вимоги і оцінює колонку свого позаштатного автора Богдана Логвиненка як авторський матеріал оціночного, критичного характеру, що містить аналіз і співставлення як спеціальної фактологічної інформації зі спеціалізованих джерел, так  і великої кількості інформаційних матеріалів, оприлюднених в різних засобах масової інформації, і повністю відповідає усім вимогам щодо поширюваної публічно інформації.

Заперечення до позову із детальним аналізом усіх спірних елементів матеріалу в ході засідання 13 квітня було передано до суду представником ГО «Детектор медіа», адвокатом Сергієм Гейком та долучено до справи за рішенням судді Юзькової Ольги Леонідівни. На думку Сергія Гейко, певним процесуальним «викликом» з боку сторони позивача є наявність в позовній заяві вимоги про визнання поширеної інформації такою, що принижує честь, гідність позивача: «Така вимога не є належним способом захисту в даній категорії справ, бо фактично є окремою вимогою про встановлення судом факту завдання позивачу моральної шкоди, для встановлення судом якого він має довести в належному обсязі наявність складу правовопорушення в діях, якими, на його думку, йому завдано моральної шкоди у вигляді приниження честі і гідності. Але в позові таке доведення відсутнє, позивач обмежується лише констатацією того, що його честь і гідність були принижені спробами створити у читачів враження про позивача, з яким він не погоджується. За відсутності таких доказів ініціативу має проявляти суд і, зокрема, суд повинен з'ясувати, чим підтверджується факт заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру,  витребувати від позивача подання доказів про порушення його законних прав і заподіяну моральну шкоду».

Суддею було прийнято рішення оголосити перерву в розгляді справи до 14 червня 2017 року через відсутність на судовому засіданні 13 квітня відповідача Богдана Логвиненка або його представників.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2527
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ольга
1747 дн. тому
Так вам и надо. Совсем уже страх потеряли редакторы бывшей "Телекритики". Однобокость вышла вам боком
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду